Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Třebíč C – Havlíčkův Brod B 4,5 : 3,5 aneb vítězíme v celé soutěži

Caissa Třebíč C – Havlíčkův Brod B 4,5 : 3,5 aneb vítězíme v celé soutěži

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

V jedenáctém a posledním kole Krajské soutěže jsme hostili silný Havlíčkův Brod B, se kterým jsme si to rozdali o první místo v tabulce a tudíž o celkové vavříny v soutěži.

Jako první ,dohrál na 8. desce Tomáš Zelený, který soupeře velmi rychle přehrál a je velkým příslibem třebíčského šachu. Na čtvrté šachovnici hrál pan Benda proti mladému soupeři Pibilovi. Zde to bylo pro domácího borce velice těžké, když mladý soupeř obětoval figuru za útok a postupem času si obětovanou figuru vzal zpět, načež si nepohlídal poslední řadu a díky tomu zvítězil pan Benda, který tzv. ,,utekl hrobníkovi z lopaty".

Na 6. šachovnici Alois Pokorný neměl takové štěstí jako pan Benda, a po velké aktivitě soupeřových figur ztrácel figuru, musel se tedy velmi rychle vzdát. Musím podotknout, že se Alois se držel po celou partii ,,zuby, nehty", ale bohužel se mu nepodařilo vybojovat lepší výsledek a soupeř snížil.

Podobný styl partie se odehrával na 5. šachovnici. Zde hráč hostí Radvanovský (který je momentálně zlobivým dítětem šachového svazu Vysočiny) získal pěšce,kolem kterého se točila celá partie. Soupeř byl více aktivní, což mu ke konci partie přineslo zisk kvality. Dále už partie byla nehratelná a Libor Janák vzdal. Srovnáno 2-2.

Náš bojovník Jarda Huňáček hrál vyrovnanou partii, k čemuž získal ve střední hře pěšce. Jelikož i v koncovce byla partie dosti vyrovnaná tak soupeř několikrát nabízel remízu. Domácí hráč ale vytrvale odmítal a vyplatilo se. Díky zužitkování pěšce Jarda zkušeně skóroval a posunul jazýček vah opět na naši stranu. Šaráda pokračuje.

Po této partii dohrál já autor těchto řádků na 1. šachovnici. Půvabná soupeřka hodně zpočátku přemýšlela a vymýšlela pouze průměrné tahy. Toho jsem se snažil využít a podařilo se. Po zisku pěšce ve střední hře jsem partii otevřel a zaútočil. Vyvinul jsem tak moc velký tlak na krále, že soupeřka ztratila dalšího pěšce a v dámské koncovce musela hodit ručník do ringu, jelikož nedokázala zastavit mé postupující pěšce. Vedeme 4-2 a mne padá velký šutrák ze srdce.

Sedmá šachovnice byla hodně zajímavá. Kombinace i hrubky se vyskytly na obou stranách. Po dost dramatickém vývoji partie vznikla koncovka dámy a jezdce proti dámě a věži. Domácí hráč David Svoboda si počínal velmi vynalézavě, našel věčný šach. Po této remíze je tak jasné, že vítězíme v celém utkání.

Zápas završili hráči na 2. šachovnici, kteří kombinovali po celou partii a hráli vyrovnanou pozici. Zlomový bod partie však nastal, když domácí hráč Bachan neakceptoval remízu a začal silně tlačit pozici na vítězství, což mu stalo osudné. Soupeř přepjatou strunu Lukášovu zkušeně využil, avšak vítězstvím toliko korigoval stav na 4,5 : 3,5 pro nás.

Přepište dějiny !!!, tak jsme to dokázali. Vyhráli jsme Krajskou soutěž s náskokem 4 bodů a máme velký důvod k radosti. Skvostný pohled na tabulku možno kliknout zde. V příštím ročníku tak můžeme postavit do krajského přeboru dvě družstva. Děkuji všem hráčům za zodpovědné výkony v průběhu celé sezony.

Aktualizováno Neděle, 24 Duben 2016 19:29  

Hlavní sponzor ŠK Caissa Třebíč

Banner

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...