Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Velká cena Havlíčkova Brodu

Velká cena Havlíčkova Brodu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Dne 23. dubna 2016 uspořádal ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod za podpory města Havlíčkova Brodu a generálního partnera Savencia Fromage XI. otevřený turnaj „Velká cena města Havlíčkova Brodu – Pribináček 2016“ v rapid šachu mládeže do 16 let, který je současně IX. turnajem Ligy Vysočiny.

Záštitu nad turnajem převzali senátor Parlamentu ČR Miloš Vystrčil a starosta města Havlíčkova Brodu Jan Tecl. V havlíčkobrodském hotelu Slunce se sešlo celkem 163 mladých šachistů a šachistek. Turnaj byl sehrán švýcarským systémem na 9 kol tempem 2x15 minut na partii.

Třebíčskou výpravu tentokrát tvořila pouze dvojice bratrů Zelených doprovázených rodiči. Starší Tomáš od začátku statečně bojoval o prvenství, v posledním kole však podlehl soupeři. Jakub Satrapa z Havlíčkova Brodu se tak s 8 body stal po velmi napínavém boji absolutním vítězem turnaje. S oběma chlapci byl natáčen rozhovor a jejich partie patřily po celou dobu turnaje k těm nejsledovanějším. V sobotu 30.4.2016 se vysílá na ČT sport v dopoledních hodinách pořad V šachu, kde zřejmě bude několik záběrů právě z tohoto turnaje.

Tomáš se umístil na 2. místě jak v celkovém pořadí, tak v kategorii H16 se 7,5 body, za což získal krásný pohár, medaile, diplomy, velký dárkový balíček plný sladkostí a stejně jako všichni ostatní hráči si na památku odvezl také tričko s logem soutěže a dárek dle vlastního výběru. Mladšímu Ondrovi se také dařilo, vybojoval 6 bodů a ze své 47. startovní pozice se v závěru vyšplhal na 34. příčku.

Do Ligy Vysočiny mládeže si Ondra připočítá několik dalších bodíků, vylepšuje tak svou pozici, Tomáš se s největší pravděpodobností může těšit na 2. místo. Poslední turnaj LVM se koná v sobotu 30.4.2016 v Jihlavě, kde se definitivně rozhodne o letošních vítězích LVM ve všech kategoriích.

Výsledky turnaje je možné prohlédnout zde.

Aktualizováno Úterý, 26 Duben 2016 11:42  

Hlavní sponzor ŠK Caissa Třebíč

Banner

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...