Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články O Pelhřimovského pěšce

O Pelhřimovského pěšce

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

V sobotu 11. června 2016 pořádal Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov pro příznivce šachu přátelský šachový rapid turnaj.

Turnaj se uskutečnil během festivalu Pelhřimov - město rekordů a uzavřel sezonu 2015-2016. Jednalo se o třetí ročník šachového turnaje, kde změřili své síly šachisté všech věkových kategorií i hráčských úrovní. Letošního turnaje se zúčastnilo rekordních 88 hráčů.

Stejně jako v loňském roce jsem do Pelhřimova přijela se svými syny Tomášem a Ondřejem i já, abych vyzkoušela své začátečnické dovednosti. Turnaj byl sehrán švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2x15 minut.

Jako opravdu jen příležitostní šachistce se mi podařilo uhrát 4,5 bodu, s čímž jsem vcelku spokojena. Poslední partii se slečnou Kaňkovou jsem sice měla dost hezky rozehranou, později mě ale soupeřka zaskočila velmi nepříjemnou pozicí a poté, co 3x opakovala tah dámou s útokem na mého, v tu dobu zoufalého krále, kterému se nechtělo někam do rohu šachovnice, jsem reklamovala remízu. V celkovém pořadí jsem se umístila na 46. místě. O 4 příčky výše se umístil mladší syn Ondřej, také se 4,5 body, nejlepším hráčem naší mini výpravy byl Tomáš. Uhrál 5,5 bodu, čímž si vybojoval stříbrnou medaili v kategorii hráčů do 15 let. Partii se slečnou Kaňkovou Tom dovedl do vítězného konce, i pana Knížete z ŠK Spartak Ústí nad Labem na rozdíl od Ondřeje bez problémů porazil, na paní Brožovou z ŠK Světlá nad Sázavou už mu ale síly nestačily.

Výsledky partií Tomáše naleznete zde.
Výsledky partií Ondřeje naleznete zde.

Sladkou tečkou pro všechny účastníky byl kousek z obřího dortu ve tvaru pěšce, který bohužel nemohl být zapsán jako největší dort, jak bylo původně zamýšleno.

Výsledky turnaje naleznete zde.

Aktualizováno Úterý, 21 Červen 2016 07:36  

Hlavní sponzor ŠK Caissa Třebíč

Banner

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...