Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Pivovar Dalešice – Žďár nad Sázavou 6,5 : 1,5 aneb hosté nezvládli časovky

Caissa Pivovar Dalešice – Žďár nad Sázavou 6,5 : 1,5 aneb hosté nezvládli časovky

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

V 5. kole 2. ligy jsme hostili v derby Žďár nad Sázavou A a poprvé jsme nastoupili v základní sestavě, tedy Petr Buchníček, Vojtěch Mejzlík, Olda Sedláček, Josef Růžička, Petr Walek, Jan Tesař, Tomáš Lampíř a Roman Bradáč. Hned to bylo znát na výkonu i výsledku, tentokrát musím jej a jen chválit.

Černými Vojtěch, Josef i Roman soupeře v pohodě udrželi a remizovali, Roman naopak s čistým pěšcem navíc soupeře vypustil z připrohrané pozice. Všichni ostatní se tentokrát předvedli v tom lepším světle a i při přehrání partií jsem nenašel v jejich výkonu žádnou podstatnější chybu.

Petr Walek dokonce zakončil partii matem a rovněž soupeř Petra Buchníčka kapituloval v pozici, ve které by se jinak musel rozhodnout mezi matem a rozhodujícími materiálními ztrátami. Ve zbývajících partiích jsme  Olda, Tomáš i já postupně soupeře přehráli a získali materiální převahu, kterou jsme uplatnili k výhře.

V tabulce zde jsme si ani vysokou výhrou nepolepšili, neboť se činili i konkurenti. Zvětšil se ale rozestup mezi horní a dolní částí tabulky a naštěstí patříme do té první skupiny, která by již neměla mít v druhé polovině soutěže problémy s udržením.

Partie PW je zde i s poznámky aktéra.

Dále poděkování Rosťovi za fotografie a bezproblémové utkání v roli rozhodčího.

 

Přední šachovnice, partii Buchníček - Večeřa zlomil náš lídr zkušeně v časovce

Celkový pohled, Petr Walek tentokrát trefil přípravu a tak mohl nezvykle pokukovat po jiných šachovnicích

Zadní šachovnice, Roman Bradáč slupl pěšce, ale tuhý odpor soupeřův přinesl dělení bodu, ve stylu protokoláře na posilněnou perník

 

Hlavní sponzor ŠK Caissa Třebíč

Banner

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...