Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Tomáš Lampíř krajským přeborníkem

Tomáš Lampíř krajským přeborníkem

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

V sobotu skončil festival OPEN Vysočina 2017, který byl součástí prestižního seriálu CzechTour 2017/2018. Zároveň byl hlavní turnaj přeborem Vysočiny v klasickém šachu. V hlavním turnaji bojovolo 46 šachistů, z toho bylo 17 cizinců z 11 zemí, 3 mezinárodní mistři a dva mistři FIDE. Konkurence byla velmi kvalitní, hrálo se ve zrekonstruovaném salonku hotelu Atom, jež poskytnul hráčům klid a solidní zázemí.

V celkovém pořadí a zcela zaslouženě vyhrál 18 letý Američan Bick, druhý skončil tradiční účastník CzechTour Něměc IM Plischki, třetí byl po celou skvěle hrající FM Pavel Čertek ze Slovenska. Pořadí odpovídá předvedeným výkonům, velký favorit Plischki působil unaveným dojmem, a je vcelku logické, že ho přeskočil mladý energický Američan stále popíjející Colu.

V celkovém pořadí přeboru Vysočiny triumfoval třebíčský Tomáš Lampíř, když v posledním kole obrátil partii s dvojnásobným šampionem Vysočiny let minulých Petrem Walkem. Tomáš měl sice o dva pěšce méně, ale po Petrově hrubé chybě dostal elementárně vyhranou pozici, kterou lehce proměnil ve vítězství a svůj první titul. Druhý skončil zkušený matador Vlastimil Siebenbürger, třetí skvělý bavič Roman Vincze.

Výsledky možno shlédnout kliknutím zde (v záložce výběr turnaje možno kliknout i na výsledku rapidu nebo bleskovek)

Kategorii seniorů ovládl žďárský Jaromír Pavliš, kterému bravurně vyšel zejména úvod turnaje. Druhý skončil Vladislav „Bob“ Obůrka, loňský seniorský vítěz, který vtipně poznamenal: „Musíme se s Pavlišem střídat.“

Kategorii žen při neúčasti šampionky let minulých Evy Kořínkové ovládla domácí Irena Zelená, její syn Tomáš Zelený pak ovládl kategorii chlapců H20 i H18. Kategorie D18 a D20 bohužel nebyla obsazena.

V doplňkových turnajích vládl zástupce Jiskry Havlíčkův Brod Roman Vincze. Bleskový turnaj ovládl, když ztratil jen jediný bod s IM Piankovem a v rapid turnaji skončil druhý za superfavoritem IM Plischkim.

 

Bronzový FM Čertek, stříbrný IM Plischki, vítězný Američan Bick (tentokrát bez Coly)

 

3. rozený komik Roman Vincze, vítěz KP Vysočiny Tom Lampíř a druhý Vlastík Siebenbürger

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Říjen 2017 21:57  

Hlavní sponzor ŠK Caissa Třebíč

Banner

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...