Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Hradec Králové B - Caissa Pivovar Dalešice 6 : 2 aneb příliš krutý výsledek

Hradec Králové B - Caissa Pivovar Dalešice 6 : 2 aneb příliš krutý výsledek

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Poslední kolo 2. ligy dopadlo nejhůř jak mohlo, konkurenti Polička i Vysoké Mýto vyhráli a my jsme bod potřebný k záchraně v Hradci Králové s jejich béčkem prohospodařili. Nejeli jsme zdaleka v optimální sestavě a s porážkou bylo počítáno, navíc soupeři nastoupili téměř kompletní a měli obrovskou ratingovou převahu.

Nakonec byla kýžená remíza na dosah a výsledek je až příliš krutý. Zápas začal nevalně, Pepovi Růžičkovi a Leszku Ciešlakovi se nepovedla již zahájení, ve špatných pozicích ztratili ve střední hře materiál a byli nuceni kapitulovat. Zhruba ve stejné době však potvrdil letošní skvělou formu Tomáš Košut, tentokrát soupeře zcela přehrál v ostré variantě dračí sicilské. V té době se začal zápas zcela otáčet a při obhlídce jsem nevěřil vlastním očím.

Soupeř Rosti Štorka byl nucen obětovat kvalitu za chabou náhradu jednoho pěšce, můj soupeř FM Zdeněk Pokorný musel odevzdat kvalitu doslova za nic a ve zbývajících partiích nebylo vidět, kde by mohli soupeři vyhrát. Luboš Svíženský v pohodě černými udržel poziční manévrování silného soupeře a zaknihoval remízu.

Pak se ale začaly dít věci nedobré. Tomáš Zelený v časové tísni přehlédl matovou hrozbu na poslední řadě a Rosťovi se přes velkou snahu nepodařilo zabránit remíze věčným šachem. V mé partii zkusil soupeř v totálně prohrané pozici s kvalitou a dvěma pěšci méně dle vlastních slov poslední šejd. Vyšel mu a po mé strašné hrubce již mohl vynutit remízu věčným šachem.

Nedosti však na tom, následovala další nesmyslný ústup králem a ještě jsem prohrál. Zbytečně pak zahodil rovnou pozici v koncovce dam a věží i Pavel Brož a bylo dokonáno. Spadli jsme tak do červeného pásma sestupujících, poprvé po několika letech 13 bodů k záchraně nestačilo. Nic zvláštního se ale nestalo, díky výhře béčka v KP máme účast v soutěži zajištěnu i pro příští ročník.

Rosťovi stačilo  31. Vf6 a odchod na párek, mrkněte zde.

 

Zde ještě Rosťa netuší, jak blízko bude ke své historicky první ligové výhře

 

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...