Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Dvojboj: Část druhá - blitz v Brně

Dvojboj: Část druhá - blitz v Brně

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Dne 10.6. 2018 se konal v Brně turnaj (Memoriál Mirka Jurky). Na tento turnaj jsme vyrazili v podobné sestavě, jen se změnou, že Petra Halbrštata nahradil Miroslav Michálek, který se zároveň ujal i funkce řidiče.

Brno je rozlohou druhé největší město České Republiky a největší město Moravy. Brnem protékají řeky Svratka a Svitava. Brno má necelých 380 000 tisíc obyvatel. Mezi zajímavosti patří například známý Hrad Špilberk, hrad Veveří anebo také Vila Tugendhat, která se zároveň řadí mezi památky UNESCO.

Jelikož tento turnaj začínal až odpoledne, tak byl čas se trošku prospat, takže jsme v sestavě Jan Tesař, Luboš Svíženský, Miroslav Michálek, Ivan Kovács a Pavel Novák vyrazili na cestu kolem 12:00. Cesta byla příjemná, občas trošku komplikovaná, protože jsme se díky stavbám na silnici zasekli ve Vladislavi a Rosicích na semaforech. Cesta by se ovšem dala pojmout ze zábavného hlediska, protože jsme před Náměští dokázali naši luxusní Audi Q7, která měla šachovou poznávací značku Jf3 CHESS, předjet stříbrnou Fabii, kterou řídila dvojnice Nadi Urbánkové, jak se naše sestava ve většině shodla. Když jsme se blížili po Hitlerově silnici k Brnu -Bystrci , tak se začala stahovat mračna, tak jsme byli rádi, že jsme to vše stihli včas. Když jsme kolem 13:15 dorazili na místo, tak jsme si rovnou šli projít hrací místnost, která vypadala velmi luxusně. Když zbyla trocha času, tak jsem se společně s Ivanem a Honzou vydali do nedaleké hospody se trošku osvěžit. Zkušení pánové vypili po dvou pivech, ovšem já jako věčný abstinent dal nečekaně přednost žluté limonádě.

Když už se zdálo, že turnaj začne, tak nastaly už v úvodu komplikace a turnaj musel začít o 30 minut později. Stejně to ovšem skončilo i v závěru, kdy pro zklamání všech musel turnaj být předčasně ukončen, protože se nestíhalo. Turnaj byl hrán v tempu 2x5 minut na nakonec 13 kol, protože se poslední dvě kola nehrála.

První místo obsadil IM Jaroslav Bureš ze Slavoj Poruba. Druhé místo obsadil možná trošku překvapivě GM Petr Velička ze ŠK HM Ostrava. Třetí místo Petr Koutný z TJ Vlčnov, který je mozkem v současné době populárního a úspěšného you tube kanálu Robert a Petr šachy.

Nejlepší z naši výpravy byl Luboš Svíženský,  který měl slabší úvod, ale později se rozjel k neuvěřitelné sérii a nakonec obsadil krásné 26. místo se 7,5 body. Druhým nejlepším byl Jan Tesař, který přes skvělé skalpy v turnaji a i přes pár chybiček obsadil hezké 29. místo  se 7 body. Řidič Miroslav Michálek si ovšem taky nevedl špatně. I přes pár zaváhání, ale i krásných partií dokázal náš řidič vybojovat krásné 40. místo s 6,5 body. Ivan Kovács si dnes vedl trošku hůře, ale překvapil též některé soupeře a Ivan nemusí odjíždět zklamaný. Nakonec se umístil na 66. místo s 4,5 body.

Můj výkon dnes byl nahoru a poté dolů. Po prvních 6 kolech s 1 bodem jsem si myslel, že to psychicky nezvládnu, ale nakonec jsem se dočkal. V blízkém bufetu jsem si dal domácí limonádu z malin a ta mne nakopla takovým způsobem, že jsem začal dřít. V následujících partiích se mi povedlo vybojovat dalších 4,5 bodů, takže jsem nakonec odjížděl na 57. místě s 5,5 body spokojen!

Výsledky možno kliknout zde.

Aktualizováno Pondělí, 11 Červen 2018 18:00  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...