Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Vezeme bronz z Dobšic aneb Novák dřel !

Vezeme bronz z Dobšic aneb Novák dřel !

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Dne 8.10. 2018 se v Dobšicích v hostinci U Sapíků konal turnaj čtyřčlenných družstev. Turnaje se účastnilo 11 týmů, stylem každý s každým v tempu 2x10 + 5 s tah. Caissa jela do Dobšic v sestavě Luboš Svíženský, Martin Žák, Ivan Kovács, Pavel Novák.

Dobšice se nachází v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji. Žije zde asi 2 400 obyvatel. První písemná zmínka o obci je z roku 1190. V letech 1976-1992 byla součástí města Znojma.

Naše sestava vyjela v 8:15. Do Znojma jsme trefili bez sebemenších komplikací, protože už tam jezdíme dlouho. Ovšem najít Dobšice už bylo tvrdší oříšek. Ivan sotva vytáhnul Zuzanu (Ivanova navigace) a najednou vidíme, že jsme jeli dobře. Objevil se kruhový objezd a napravo Dobšice, takže zbytek už byl bez navigace.

1. kolo: Náš soupeř byl TJ Znojmo A, jeden z favoritů. Začalo se v klidném tempu. Ovšem po 15 minutách jsme prohrávali 3:0. Luboš nestačil na Pepu Růžičku. Martin dostal výprask od Petra Halbrštata a Ivan se později ve špatné pozici vzdal. Tak jsem zbyl já. Prohrávali jsme 3:0, ale v koncovce jsem odmítl remízu, pač jsem tušil, že bych mohl uspět. A povedlo se. Snižuji a s TJ Znojmo A v úvodním kole prohráváme 1:3.

2. kolo: Hrajeme s GPOA B. Tady jsme byli favoriti a potvrdilo se. Luboš zkušeně přehrál Štěpána Nekulu a Martin lapal soupeřovu dámu a ten vzdal. Ivan remizoval a měli jsme výhru jistou. A opět dohrávám poslední.  Ale Tomáše Jelínka nakonec v koncovce porážím. Porážíme GPOA B 3,5 : 0,5.

3. kolo: Hrajeme s největšími favority TJ Znojmo X. Po necelých deseti minutách se dozvídám, že prohráváme 0:2 a poté Luboš uhrál pěknou remízu se Zdeňkem Kavanem. Já bojoval, ale s Richardem Nekulou nakonec prohrávám! S TJ Znojmo X prohráváme 0,5 : 3,5.

4. kolo: Hrajeme s domácím týmem Sokol Dobšice. Po 7 minutách vedeme 2:0. Luboš s přehledem přehrává Marka Vrzáčka a já se svou dvojicí střelců proti soupeřově věži nechyboval. Ovšem poté přidal Ivan půlku a výhra nám neutekla. Martin s věží méně neměl šanci. Domácí tým porážíme 2,5 : 1,5.

5. kolo: Náš soupeř byl ŠK Sebranci RH a toto kolo se nám hrubě nepovedlo. Už ve třech minutách jsme prohrávali 0,5 : 2,5 a bylo rozhodnuto. Ivan prohrál vyhranou partii a já blbě nechal soupeři dámu. Takže s ŠK Sebranci prohráváme 0,5 : 3,5. Utkání ovlivnil Žákův alkoholový exces.

6. kolo: Náš tým má volno a tak si sedí na místní zahrádce. Ivan popíjí kafe, já s Lubošem limonádu a řešíme naši blížící se sezónu. Do toho jsme ještě rozebírali volby. Venku bylo příjemně, tak jsme tam zůstali celé kolo. 7. kolo: Hrajeme s týmem OPTIKA Medek Hodonice. Už po 5 minutách Luboš zkušeně poráží fotografa Františka Šimíka a vedeme 1:0. Po dalších 5 minutách vyhrává i Ivan a Martin a vedeme 3:0. Já dohrávám poslední s Hodonickým talentem Vítkem Němcem, který má skvělé výsledky na turnajích mládeže a podcenil jsem ho. Soupeř mi nechal věž a poté není útěku z matu. Vyhráváme  3:1.

8. kolo: Proti nám stojí ŠK Břežany-Pravice. Po několika minutách je stav 1:1. Ivan přehlédl soupeřovu léčku a s figurou méně vzdal. Martin srovnal velmi rychle proti Vladimiru Losíkovi, když soupeř přehlédl lehkou vidličku jezdce a vzdal. Luboš zvýšil na 2:1, když mu vzdal pan Forman. Na konečných 3:1 zvyšuji po matu věží proti paní Richterové.

9. kolo: Hrajeme proti týmu ‚Quaternios‘. Luboš dostal nepříjemného Radka Nekvasila,který si nedávno vyšlápl i na našeho Jana Tesaře. Luboš také po chvilce prohrává, takže musíme otáčet. Ivan z nepříjemné pozice dokázal partii dostat do svých rukou a Pavla Jordána poráží, 1:1. Poté otáčím skóre na 2:1 proti Matějovi Černému. Martin zvýšil na konečných 3:1.

10. kolo:  Naši soupeři jsou ‚Molík team‘. Nepříjemná sestava se nakonec stala vcelku lehkým soupeřem, protože po 5 minutách vedeme 1:0, když Martin přehrál talentovaného Jakuba Molíka. Já poté zvyšuji na 2:0 proti Ondřejovi Molíkovi. Ovšem Luboš proti těžkému soupeři Zdeňkovi Molíkovi ukázal parádu a v koncovce ho slušně přehrál. 3:0. A poté Ivan vyválčil remízu a porážíme soupeře 3,5 : 0,5.

11. kolo: A je to tu. Je tu boj o 3. místo. Museli jsme ale porazit GPOA A a následně doufat, že TJ Znojmo A porazí ŠK Sebranci RH. Nakonec z toho byla jasná záležitost, protože jak Náš tým, tak TJ Znojmo A vítězí 4:0.

V celkovém umístění se na 1. místě umístil bez ztráty bodu tým TJ Znojmo X s 30 body. Na 2. místě se umístil tým TJ Znojmo A s 25 body. A na velmi krásném 3. místě se umístil tým ŠK Caissa Třebíč. Pro mě je to zatím největší úspěch, co jsem zatím dosáhl.

Výsledky kliknout zde.

Aktualizováno Sobota, 13 Říjen 2018 09:46  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...