Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Třebíč C – Jiskra Humpolec B 3,5 : 4 ,5 aneb Novák v kolovém opojení

Caissa Třebíč C – Jiskra Humpolec B 3,5 : 4 ,5 aneb Novák v kolovém opojení

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ve druhém kole krajské soutěže naše Céčko Třebíče hostilo obhájce titulu Jiskru Humpolec B a čekala nás tedy pořádná fuška. Před rokem jsme tohoto soupeře dokázali potrápit u nich a skončilo to těsnou porážkou, chtěli jsme tedy soupeře překvapit doma. Jak se očekávalo, hosté přijeli se svou silnou a i omlazenou sestavou, která dokázala být vždy nebezpečná, takže nás rozhodně nečekalo nic snadného.

Začalo se v poklidném tempu, chvíli se nic nedělo, tak jsem toho využil a nalil si první džbánek  Coca Coly, která mě nikdy neomrzela. No a po 30 minutách se začíná dohrávat. Jako první končí partie na sedmé šachovnici. Alois Pokorný hrál s Vítkem Zadinou. Hrála se střelcova hra e4, e5, Sc4… Alois stál chvílemi i lépe, ale později pustil do terénu soupeřovu dámu a Alois po ztrátě figury vzdal. 0:1.

Následně po další chvilce končí i partie na třetí šachovnici. Radek Kulovaný hrál proti Vojtovi Křižovi, hrála se Sicilka. Po 30 tazích partie míří do remízové koncovky a soupeři se taky na tom shodli, takže stav 0,5:1,5. A bylo ještě hůř. Ivan Kovács poprvé v sezóně prohrál, když proti Miroslavu Machalovi hrál Phillidorovu obranu, ale později neměl šanci utéct z matu, takže stav 0,5:2,5 už na pohled pěkný není.

Jenže to nebylo zdaleka vše a přišla další ztráta. Na první šachovnici hrál Standa Mezlík s nepříjemným Robertem Pavlíčkem. Hrálo se zahájení d4, d6… Chvílemi byla partie na remízu a koncovku zvládl lépe hráč hostů, Standa poté neměl šanci uniknout z matu a musí vzdát. 0,5:3,5 a vypadá to špatně. Jenže nyní jako by nás pokropila živá voda. Na druhé šachovnici bojoval Martin Žák proti Jiřímu Klubalovi, na kterého si troufnul s Pircovou obranou!  V 30 tazích Martin obětoval pěšce, aby měl lepší pozici. Jenže na to soupeř v časové tísni udělal obrovskou chybu a Martin pohodlně trestal. Takže máme sníženo na 1,5 : 3,5.

Snížení přišlo i na páté šachovnici, kdy po zahájení d4, e6… hrál Miroslav Michálek proti Viktorovi Rozvodovi a věžovku měl náš hráč pod kontrolou. Snížení na 2,5 : 3,5 nás vrátilo zpátky do zápasu. Na osmé šachovnici hrál Vladimír Benda proti Vladimírovi Ptáčkovi. Hrála se varianta Sicilky. Náš hráč se ve většině partie jen bránil, ale později si náš hráč počkal na chybu soupeře, který nechal střelce a musel vzdát. Srovnáno na 3,5 : 3,5 a rázem jsme byli ve hře.

Zápas musel tedy rozhodnout náš kapitán Kamil Svoboda proti Pavlovi Strádalovi. Kamil již před utkáním prohlásil, že časy jsou zlé, ale že musíme bojovat. Hrál se Londýn a partie smiřovala do remízy, ale poté přišla Kamilova chyba, která vyústila v prohru 3,5 : 4,5. Na silného soupeře jsme tedy těsně nestačili, ale rozhodně se nemusíme za nic stydět. V příštím kole naše céčko zajíždí na půdu SŠK Cejle. Přijďte nám fandit.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...