Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články S Déčkem zimní Vysočinou za Déčkem do Žďáru nad Sázavou

S Déčkem zimní Vysočinou za Déčkem do Žďáru nad Sázavou

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

V sobotu 6.ledna jsme s vypravili do Žďáru nad Sázavou. Cesta byla příjemná a Žďár nás přivítal zimou a sněhem , takže jsme zaparkovali před sportovní halou v závějích.V hale probíhal zrovna žákovský turnaj ve florbalu , tak jsme se pozdravili s trenérem třebíčského mužstva Radkem Procházkou.

Jako první vyhrál svoji partii Pavel Novák na 5. šachovnici poté, co mu jeho mladý soupeř Pavel Doležal věnoval figuru.Po něm jsem vyhrál i já,kdy mi mladý soupeř  Vít Vinopal v remízové partii uvolnil sloupec a umožnil zdvojit věže a dát mu mat. Po necelé ¾ hodině jsme vedli 2:0 a další bod přidal  zanedlouho zkušeně Alois Pokorný se třetím mladíkem Jakubem Krobem.  Dále pokračovali ve svých partiích na první desce Ondra Zelený a na druhé Láďa Benda.

Ondra po další půl hodině přijal remízu nabídnutou žďárským kapitánem Josefem Mičkou a  přes materiální výhodu se dohodnul na remíze také v poslední partii Láďa Benda s Petrem Semem. Do Třebíče vezeme už za hodinu a půl hezkou výhru 4:1.

Děkuji všem za úspěch. Kapitán Ivan Kovács.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...