V neděli 6. 2. 2011 se v 7. kole Krajské soutěže Vysočina – východ utkalo naše „d-mužstvo“ proti domácímu týmu ŠK DDM Bystřice nad Pernštejnem. Zápas byl napínavý do samého konce, našemu družstvu se nakonec podařilo zvítězit půlbodovým rozdílem. V celém článku popisuje Jarda Tellinger boje na jednotlivých šachovnicích.
1. šachovnice: František Svoboda – Karel Krondráf ml. Tato partie probíhala zpočátku velmi poklidně. Každý z hráčů se snažil dosáhnout co nejlepší pozice na šachovnici. Ve střední hře docházelo k celkem ostrým výměnám. Soupeř obětoval věž, ale tato oběť se mu stala osudnou. Soupeř přehlédl dobře zabezpečenou obranu a o celou věž přišel. Vzápětí se dopustil dalších hrubých chyb, kde přišel o další věž. Náš hráč měl poziční i materiální převahu (dvě věže navíc) a s přehledem partii vyhrál.
2. šachovnice: Vladimír Bazala – Radovan Hájek. Tato partie byla zpočátku vyrovnaná a vypadalo to, že skončí remízou. Náš hráč remízu nabídl, ale soupeř ji nepřijal. Hra pokračovala. Nakonec náš hráč soupeři podlehl.
3. šachovnice: Jiří Obršlík – Pavel Karas. Zahájení bylo vcelku poklidné. Ve střední hře se bojovalo naplno o každé pole. Náš hráč v tomto boji neobstál a partii prohrál.
4. šachovnice: Vladimír Benda – Karel Krondráf Karel st. Standardní hra, ve střední hře docházelo k výměnám, kdy náš hráč získal materiální převahu. S touto výhodou dostal soupeře pod tlak. Tento partii vzdal.
Souboj ŠK DDM Bystřice nad Pernštejnem proti ŠK Caissa Třebíč „D“
5. šachovnice: Jaroslav Tellinger – Martin Peňáz. Moje partie zpočátku probíhala poklidně. Ve střední hře docházelo k ostrým výměnám, kdy soupeř získal menší poziční převahu. Snažil jsem se o dobrý útok, ale v závěru hry jsem přehlédl jeden tah a dostal jsem se do problémů. Soupeř hrál velice dobře a pozorně, neudělal žádnou chybu. Partii jsem vzdal.
6. šachovnice: Lukáš Bachan Lukáš – Jan Pelán. Velice pěkná partie. Od začátku hráči hráli velmi pozorně. Partie byla po celou dobu vyrovnaná a skončila remízou.
7. šachovnice: Zbyněk Ševčík – Jan Jelínek. Partie zpočátku probíhala podle teorie. Ve střední hře náš hráč získal dva pěšce a poziční výhodu. Hra pokračovala ve prospěch našeho hráče až do samého konce. Ten získával stále větší materiální převahu a s přehledem vyhrál.
Na osmé šachovnici kontumačně vyhrál náš hráč Ivan Kovács.
Zbyněk Ševčík proti Janu Jelínkovi