Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články TJ Spartak Velká Bíteš 3,5 : 4,5 ŠK Caissa Třebíč C aneb neoblíbený soupeř konečně poražen!

TJ Spartak Velká Bíteš 3,5 : 4,5 ŠK Caissa Třebíč C aneb neoblíbený soupeř konečně poražen!

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Dne 13.1. 2019 nás čekala opravdu těžká zkouška, kdy jsme zajížděli na půdu Velké Bíteši, kterou jsme ještě neporazili, takže nás nečekalo nic snadného. Do místa určení jsme se tedy vydali jako vždy ve dvou autech. Auto v sestavě Pokorný, Benda, Novák, O. Zelený vyrazilo poměrně rychlejší cestou a to přes Velké Meziříčí. Kapitán Kamil Svoboda zvolil cestu přes Náměšť. Mohli jsme vyrazit. Zatímco já jsem celou cestu promrhal trénováním šachu na mobilu tak Ondra celou cestu prospal, což není u dnešní mládeže překvapení. Když jsme najednou dorazili na místo určení, tak asi po 5 minutách dorazilo druhé auto v sestavě Svoboda, Janák, Žák a Kulovaný. Kamil nám prozradil, že kvůli nehodě nakonec musel jet stejnou trasu jako Alois. No vida, takže jsme nakonec jeli hned za sebou. Hrací místnost měla dvě části. 1-5 deska byla v méně zatopené místnosti a 6-8 deska byla více zatopená. No vida, takže bundu mohu sundat.
Takže nám nebránilo nic v tom, abychom mohli začít. Po už 30 minutách skončili rovnou dvě partie. Jako první skončil Ondra Zelený na druhé šachovnici s Jindřichem Skulou. Ve středové hře soupeř získal materiální převahu a Ondra nechtěl pokračovat a vzdal. 1:0.
Na třetí šachovnici zapsal rychlou remízu Radomír Kulovaný s Liborem Kinclem. Takže zatím stav 1,5:0,5.
Po dalších asi 30 minutách skončili další dvě partie. Nejdříve remizoval Libor Janák s Janem Zemanem, když koncovka dospěla k remíze, 2:1.
Následně na první šachovnici ukázal Martin Žák, že má obrovskou formu. Jeho oblíbená Pircova obrana měla opět efekt a Martin zaslouženě přehrává hráče s ELO o 400 větší Jana Gubáše a je srovnáno na 2:2.
Zbývali čtyři šachovnice a drama pokračovalo. Pan Benda na sedmičce přijal remízu od Jaroslava Buriana, který měl též ELO převahu. Při Španělce byla celou dobu partie vyrovnaná. 2,5:2.5.
Další končím já. I když mě soupeř zase doběhl s Francií, tak jsem se snažil hrát svou hru a vyplatilo se. Má partie s Tomášem Valešem namířila do koncovky opačných střelců a partie i tady skončila nerozhodně, 3:3.
Dohrává Alois Pokorný a Kamil Svoboda. A právě Alois nás přiblížil nečekané výhře, kdy jeho soupeř Radek Bárta udělal chybu ve středové hře a Alois dokázal trestat. 3:4 a jsme blízko výhře.
Je to opět na Kamilovi. Kamil sice byl zhruba do středové hry kratší, ale poté získal kvalitu za tři pěšce a partie nakonec skončila remízou a zároveň se rozhodlo o 3 bodech, které si vezeme zaslouženě domů. 3.5:4,5 je konečný výsledek a bohyně Caissa může být spokojená stejně jako náš tým.
V dalším kole naše céčko hostí Světlou nad Sázavou.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...