V neděli 20. 2. 2011 se v 8. kole Krajské soutěže Vysočina – východ utkalo naše domácí „d-mužstvo“ proti též domácímu mužstvu TJ Spartak Třebíč. Zápas byl napínavý od samého začátku až do konce, kde se našemu družstvu podařilo s přehledem zvítězit 6 – 2. V celém článku popisuje Jarda Tellinger boje na jednotlivých šachovnicích.
1. šachovnice: František Svoboda – Richard Novotný. Velice bojovná partie. Oba hráči se snažili získat převahu v centru. Nakonec náš hráč dokázal získat převahu a partii vyhrál.
2. šachovnice: Stanislav Myšička – Petr Walek. Od začátku soupeř útočil na našeho hráče, který se ze všech sil bránil, ale kombinační hra soupeře byla skvělá. Náš hráč útokům podlehl.
3. šachovnice: Vladimír Bazala – Rostislav Štork. Velice těžká partie. Náš hráč do poslední chvíle vyčkával s rošádou, nakonec udělal krátkou rošádu. Soupeř se dobře bránil, ale i dobře útočil. Náš hráč díky skvělé kombinační hře vylákal soupeřova krále do středu hracího pole. Soupeř byl nucen krále neustále bránit až do pozice, kdy král již dále nemohl ustoupit a dostal mat.
4. šachovnice: Jiří Obršlík – Zdeněk Kenovský. Vynikající partie našeho hráče, který ve střední hře získal materiál a s touto výhodou v partii pokračoval až do vítězného konce.
5. šachovnice: Vladimír Benda – Tomáš Košut. Od počátku remízová partie. Vyrovnaná hra, kdy při přechodu do koncovky soupeř nabídl remízu, kterou náš hráč přijal.
6. šachovnice: Jaroslav Tellinger – Jitka Košutová. Moje partie byla od počátku těžká. Soupeřka hrála velice pozorně. Asi v 25. tahu mi nabídla remízu. Jelikož ostatní hráči v týmu na tom v té chvíli nebyli jednoznačně na výhru, rozhodl jsem se v partii nadále pokračovat a remízu jsem odmítl. Pozice na šachovnici byla vyrovnaná do chvíle, kdy soupeřka udělala taktickou chybu a získal jsem tempo navíc. Měl jsem také dva pochodující pěšce za podpory věže, které nemohla zastavit. Jelikož by soupeřka dostala mat, tak partii vzdala.
7. šachovnice: Lukáš Bachan – Leoš Novotný. Oba hráči velice dlouho přemýšleli nad každým tahem. Dostali se tím do časové tísně, kdy ani jeden z hráčů již nezapisoval, pouze tahal figurami. Proto došlo k rekonstrukci partie, při které bylo zjištěno, že soupeř nestihl odehrát 40. tahů za dvě hodiny. Proto partii prohrál na čas.
8. šachovnice: Zbyněk Ševčík – Jaroslav Tenkl. Remízová partie. Náš hráč se usilovně snažil přehrát soupeřův nebezpečný útok. Partii se mu podařilo udržet ve vyrovnané pozici a partie skončila remízou.