KP Vysočiny v rapid šachu - přeborníkem Štěpán Seidl!

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší

Dne 19. 4. 2014 se v Jihlavě uskutečnil tradiční velikonoční turnaj v rapid šachu (9 kol 2x15 min.), který byl letos zároveň i Krajským přeborem Vysočiny v rapidu, a to jak jednotlivců, tak družstev. A jak už napovídá nadpis článku, pro hráče hrající v třebíčských barvách (nebo chcete-li v dalešických dresech) to byl turnaj na výsost úspěšný. Škoda jen, že se nepodařilo sestavit i družstvo! Krátkou reportáž z turnaje pro náš web připravil přímý účastník FM Josef Kratochvíl. Oběma "třebíčským" reprezentantům gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu! Wink

Do Jihlavy jsem jel se šachisty z Velkého Meziříčí sanitkou, kde je místo pro 10 lidí, ale jelo nás jen 6 (kde jsou ty časy kdy nás jezdívalo 14). Dojeli jsme na místo přesně. Bylo tam překvapivě jen 72 hráčů, většinou bývalo kolem 120. Nebyli hráči z Havl. Brodu, Žďáru ani Třebíče?! Družstva se skládala ze čtyř hráčů, takže jsem ani nemohl složit družstvo - od nás tam byl už jen Štěpán Seidl, který byl nasazen jako číslo 1, já 3.

První kolo bylo v klidu. Druhé a třetí kolo jsem měl štěstí, správně obě partie měly skončit remízou. Čtvrté kolo jsem hrál s panem Jelínkem a jeho g3, v průběhu jsem odmítl remis a musel jsem dát mat, protože jsem obětoval dámské křídlo. Mat jsem nedal, ale h-pěšec došel do dámy dřív. V pátém kole jsem strašně dlouho realizoval výhodu a když už jsem měl 3 pěšce navíc, tak jsem ztratil kvalitu, ale naštěstí to nevadilo. Smile

Měl jsem 5/5 a Štěpán Seidl také. Byla pauza na oběd a to byl problém. O obědě jsem přemýšlel, zda chci hrát, anebo to dát za remis. Nakonec jsem asi v 10. tahu nabídl remis, která byla přijata. V sedmém kole jsem pěkně prohrál s panem Trojanem z Polabin. Šance na obhajobu titulu už nebyla, a tak jsem nabídl v osmém i v devátém kole hned remízy, které byly přijaty. Tak jsem se doremizoval ke třetímu místu. Smile

Turnaj vyhrál Štěpán Seidl, druhý skončil Martin Škoda, viz konečné pořadí. Družstva vyhrál Gordic Jihlava před Gambitem Jihlava, za které hostoval i Štěpán. Třetí byly Cejle.

Aktualizováno Neděle, 11 Květen 2014 21:16

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.