Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Gambit Jihlava D - Caissa Třebíč C 2 : 6 aneb soupeře jsme přibili na kříž

Gambit Jihlava D - Caissa Třebíč C 2 : 6 aneb soupeře jsme přibili na kříž

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 

V devátém kole KS jsme zamířili do Jihlavy na poslední venkovní zápas a to proti Gambitu Jihlava "D". Naše sestava byla jedna z nejlepších, kterou jsme (v této sezoně) na venkovní zápas složili. Tudíž jsem si byl jist, že body získáme. Věděl jsem však, že hosty nesmíme podcenit, protože mají v družstvu starší zkušené hráče.

Jako první tuto bitvu ukončil Libor Janák, který rozehrál partii, která se mu přestala ve střední hře líbit a soupeř mu nabídl remízu, která byla přijata. Dále dohrál jeden ze dvou řidičů (respektive pan Alois Pokorný), který po vyměňoval všechny figury a v rovné pozici pak (po konzultaci s kapitánem) přijal remízu. Stav 1-1.

Pak jsem dohrál já (Tomáš Košut), zde jsme rozehráli velice taktickou pozici, kde mi soupeř napadl pěšce. Já jsem byl mrzutý z toho, že ho pokryji, ale soupeř začne na mne vyvíjet silný tlak. Spotřeboval jsem hodně času, než jsem něco vymyslel. Zjistil jsem že pěšce nemusím kryt a když mi ho vezme, tak to zahraji zkušené a chytím mu dámu. Soupeř se pozici podíval a řekl si ,,hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere". Pastička se povedla, chytil jsem dámu a on musel obětovat figuru, aby se zachránil, což bylo rozhodující.

Za stavu 2:1 pro nás dohrál na 1. šachovnici pan Mezlík, který v průběhu partie získal pěšce, ihned odmítl remízu a nakonec ukázal silu pěšce, který byl navíc a zvítězil. Postupem času naše vedení v zápase zvýšil o další bod pan Bachan, který hrál celou partii divokou pozici (byly tam velké šance na obou stranách), kdy partie přešla do koncovky, kde pan Bachan stál hůře. Soupeř ale udělal hrubou chybu a ztratil jednotahově figuru. Po ztrátě figury se ihned vzdal. Stav 3-1.

Na pátém stole bojoval pan Kulovaný, který ve střední hře vymyslel krásný zisk kvality. V koncovce dal bohužel figuru zpět a v o něco horší pozici přijal remízu nabídnutou od soupeře. Střet dvou zcela rozdílných věkových skupin. Tak by se dala nazvat partie na 8. šachovnici, kde hrál za nás náš mladík Tomáš Zelený proti Jaroslavu Horákovi. Tomáš se soupeřových zkušeností nezaleknul a přehrál soupeře ve všech směrech. Ten se ke konci snažil o odpor, ale Tomáš si postavil druhou dámu, na což se soupeř nemohl dívat a vzdal se. Partie k přehrání zde.

Na závěr dohrál pan Huňády, který hrál po celou dobu zavřenou pozici. Pozice se tak zavřela a figury se vyměnily v takové míře, že nebylo možno vyhrát. Možná by pan Huňáček postupem času našel nějaký ten vyhrávající plán, ale jen možná, a i kdyby tak bychom tam všichni strávili čas až do večera. Remíza na příkaz kapitána a sladké vítězství v zápase.

Je za námi poslední venkovní kolo, ve kterém jsme nezaváhali a přivezli jsme si výhru 6:2. Teď máme pauzu a poté nás čeká doma těžký soupeř, Havlíčkův Brod. Držíme se na první příčce, a pokud chceme zůstat první i při finálním zúčtovaní, musíme Brod porazit. Existuje možná šance, že by nám na prvenství stačila remíza, ale to bychom šli na náhodu. My ale nehrajeme na možná, takže jdeme Havlíčkův Brod porazit a tím si vybojovat první místo v tabulce a postup?!

Skvostný pohled na tabulku zde.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...