Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Turnaj šachových nadějí

Turnaj šachových nadějí

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

O velikonočních svátcích uspořádala Beskydská šachová škola ve Frýdku-Místku již 37. ročník Turnaje šachových nadějí. Za šachovnice turnajů ve třech mládežnických kategoriích U09, U12 a U15 zasedlo celkem 175 mladých šachistů a šachistek z 9 zemí světa a v turnajích Pobeskydí GM, WIM a Open dalších 114 účastníků z 12 států.

Zatímco Viktorka Michálková se turnaje zúčastnila již potřetí (z toho podruhé v kategorii U12), bratři Zelení měli ve Frýdku-Místku turnajovou premiéru, a to starší Tomáš v kategorii U15 a mladší Ondřej v kategorii U12. Mládežnické turnaje byly hrány na 8. kol, když sobotní odpoledne bylo určeno zajímavému doprovodnému programu. Pokud chcete alespoň chvíli zažít skvělou atmosféru turnaje, můžete si pustit následující videoklip.

Ve velmi těžké konkurenci získali naši zástupci shodně po třech bodech, což nelze považovat za neúspěch, neboť všichni předvedli výkon vyšší než je jejich stávající hodnota ELO. Hrací kartu Tomáše můžete prostudovat zde, Viktorky zde a Ondřeje zde. Konečnou tabulku turnaje U15 (účastník Tomáš) můžete prostudovat zde a konečnou tabulku turnaje U12 (Viktorka a Ondřej) máte k dispozici zde.

Aktualizováno Středa, 30 Březen 2016 21:45  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...