Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Třebíč B – Náměšť nad Oslavou 4:4 aneb konečná bramborová medaile

Caissa Třebíč B – Náměšť nad Oslavou 4:4 aneb konečná bramborová medaile

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

V posledním kole KP Vysočiny jsme doma přivítali našeho tradičního okresního soupeře, tím je první tým Náměště nad Oslavou. Jelikož o postup bojovali na dálku Brod se Žďárem, v našem utkání již šlo pouze o umístění. Tomu odpovídal i průběh utkání, když všechny partie skončily do 35 minut smírně, přičemž nejdéle trvala partie Košut - Huňáček. Co s načatým dopolednem ?

Po utkání jsme uspořádali bleskový turnaj schwenningenským systémem, kdy každý hráč domácích sehrál dvě bleskové partie s hráčem hostů, týmový duch soutěže tak byl plně zachován. Lahve vínka byly otevřeny a mohlo se začít blicat. Musíme uznat, že blicařská kvalita hostů byla obrovská, když nás roznesli na kopytech v poměru 80:48. V týmu hostů hrála prim zejména dvojice otec a syn Mičulkové. K tomu přidal ještě skvělý výkon jejich znojemský host Petr Halbrštat, který dokázal skvěle vzdorovat domácím bleskovým esům. Podtrženo, sečteno, blesková lekce od hostů. Možná jsme přece jenom upíjeli více vínka než hosté.

Závěrečný pohled na tabulku možno kliknout zde. (v záložce přílohy možno stáhnout již vydanou závěrečnou zprávu).

Obhájili jsme loňské čtvrté místo, naši hosté brali bronzovou medaili. Opět jsme se stali nejlepší zálohou v kraji. Sluší se poděkovat kapitánovi družstva Jendovi Tesařovi za bezproblémový průběh sezony bez jediné kontumace a se všemi obsazenými šachovnicemi. Pohledem do závěrečné zprávy vidíme, že Jenda si počínal skvěle i hráčsky, když vyhrál hodnocení hráčů na třetí šachovnici. Od nás se toto povedlo i autorovi těchto řádků, když triumfoval na desce první.  Tým hostů má tři vítěze šachovnic, jmenovitě Petr Walek na druhé, Petr Mičulka na páté a Tonda Čížek na osmé.

A nyní již můžeme začít brousit šavle na sezonu následující.

 

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...