Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články O pohár (a pohárek) BVK

O pohár (a pohárek) BVK

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

V sobotu 24. září uspořádal šachový oddíl Duras BVK Brno – Královo Pole za podpory Městské části Brno – Královo Pole a ve spolupráci se Sokolem Řečkovice již 17. ročník šachového turnaje O pohár BVK, hraný současně jako přebor Brna v rapid šachu. Současně s hlavním turnajem byl sehrán i turnaj mládeže do 16 let O pohárek BVK. Přestože krásné počasí babího léta lákalo využít sobotu k pohybovým aktivitám, vypravili jsme se s dcerou raději na šachy.

Zatímco turnaj dospělých byl sehrán tempem 2x10 minut + 5 vteřin/tah, švýcarským systémem na 9. kol, turnaj mládeže měl hrací tempo 15 minut pro každého hráče a o dvě hrací kola méně. Já jsem měl ze svých výkonů trochu obavu, neboť naposledy jsem sehrál partii zrychleným tempem před více než rokem na turnaji právníků v Bratislavě. Ukázalo se, že mé obavy byly oprávněné, neboť z úvodních šesti kol jsem získal pouhý bod. Hráči jako Slepov, Uhmann sen., či Donnert mě přehráli, ale bohužel totéž se mi stalo i s mladým Adamem Švandou a prohrál jsem i vyhranou partii s Kuchaříkem, kdy jsem s několika vteřinami na hodinách udělal hrubou chybu. Svůj nepříliš dobrý výsledek jsem trochu spravil výhrami v posledních třech kolech, když zejména partie závěrečného kola proti Michaelu Věžníkovi z pořádajícího oddílu měla kouzelný závěr a můžete se ji přehrát zde. Nakonec jsem tedy skončil o dvě místa hůře, než jsem byl nasazen a turnaj jsem sehrál na výkon odpovídající zhruba mému ELO. Konečná tabulka po devíti kolech je k dispozici zde.

Ani Viktorce se však nedařilo podle jejich představ, neboť získala 3 body ze 7 možných a malou útěchou ji může být, že mezi děvčaty skončila na 2. místě za Annou Vavřínkovou z Lokomotivy Brno, která se ze 6,5 body stala vítězkou celého turnaje. O lepší umístění naši hráčku připravila zbytečná prohra v posledním kole s Michalem Štoudkem z Lokomotivy Brno, kdy měla výhodu figury za pěšce, kterou nedokázala využít a navíc již v prohrané pozici neviděla možnost remízovat věčným šachem. Konečnou tabulku mládežnického turnaje máte možnost vidět zde.

Partie úvodního kola mezi Tomášem Keprtem z ŠK Kuřim a Viktorkou

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Září 2016 11:55  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...