Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Žďár nad Sázavou E - Caissa Třebíč D 4 : 1 aneb Irča debutuje

Žďár nad Sázavou E - Caissa Třebíč D 4 : 1 aneb Irča debutuje

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

V neděli 16. 10. 2016 jsme jeli na zápas 1. kola RSV do Žďáru nad Sázavou.  Nastoupili jsme se dvěma úplnými začátečníky. Přesto na naší straně byla převaha v ELO. Ždár nad Sázavou E má v tomto týmu hráče povětšinou s nižším ratingem. Souboj by tedy mohl být vyrovnaný.

Partie na 5. a 4. šachovnici se hrály rychle. Nejdříve skončila partie na 5. šachovnici, kde přeci jen zkušenější soupeř Petr Linhart získal nad naším mladým hráčem Vojtou Janákem brzy materiální výhodu, kterou stupňoval a dovedl k vítěznému konci. Na 4. šachovnici hrála svoje první soutěžní utkání Irena Zelená, kapitánka našeho mužstva. I tady získal soupeř Filip Ležal materiální výhodu. Po zisku kvality již osud utkání držel pevně v rukou a zvítězil. Poměrně záhy tedy prohráváme 0:2 a situace nevypadá nijak růžově.

Zatímco moje partie na 3. šachovnici s kapitánem hostů Alešem Velínem se teprve rozehrává, na 2. šachovnici už je hra v plném proudu a náš hráč Alois Pokorný z výměn několika figur vychází s pěšcem navíc. Soupeř Patrik Rosecký nabízí remízu. Alois má dostatek času a tak vyčkává, jak se bude vyvíjet utkání na první šachovnici, kam se ke svému překvapení posunul Ivan Kovács.

Začátek partie jsem neviděl a v okamžiku, kdy se dívám na šachovnici má sice Ivan mírnou materiální převahu, ale soupeř Martin Kovanda zle dotírá na královském křídle. Ivan úspěšnou obranu přehlédl a dostává vše rozhodující „vidle“. Musí tedy vzdát a osud utkání je rozhodnut. Prohráváme 0:3. Moje partie se mezitím posunula z pro mě dost stísněného postavení do podstatně otevřenějšího, které nabízí více šancí spíše mně.

Jak moje partie, tak Aloisova by se však hrály ještě určitě velmi dlouho a tak oba přijímáme nabídnuté remízy. Konečný výsledek utkání je tedy 1:4 a v rekordně krátkém čase jedeme domů. Žádná sláva, ale je to teprve start, chceme, aby se noví hráči „vyhráli“ a tak prohru nebereme nijak tragicky. Návrat domů se odehrává v uvolněné atmosféře a přesvědčením, že příště bude lépe. Doufejme.

Stránky soutěže jsou zde.

 

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...