Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články TJ Žďár nad Sázavou E – ŠK Caissa Třebíč D 4 : 1

TJ Žďár nad Sázavou E – ŠK Caissa Třebíč D 4 : 1

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

V neděli 16. října zahájilo sezónu také družstvo Caissy D. K prvnímu zápasu sezóny jsme se sešli v prostorách sportovní haly ve Žďáře nad Sázavou. Naše pětice sestávala z Ivana Kovácse, Aloise Pokorného, Kamila Svobody, mě a nejmladšího člena naší sestavy - Vojty Janáka.

Zápas trval velmi krátce, možná až rekordně. Asi po hodině hry skončil jako první Vojta. Boj to byl zprvu vyrovnaný, později však Vojta ztratil dámu a zkušenějšímu soupeři se vzdal. Prohrávali jsme 1:0.

Jako druhá jsem skončila na čtvrté šachovnici já. Partii jsem zahájila anglickou hrou, na začátku střední hry jsem ale špatně vyhodnotila situaci a ztratila jezdce. To odstartovalo můj rychlý konec, kdy soupeř postupně získával čím dál větší převahu nejen materiálu. O mém osudu bylo rozhodnuto asi po 25. tahu, kdy jsem už jen doufala, že mladý soupeř udělá ve věžové koncovce chybu a mně se podaří partii zpatovat. To se ovšem nestalo. Stav 2:0.

Na třetí šachovnici nabídl Patrik Rosecký remízu panu Pokornému, který si ponechal čas na rozmyšlenou a čekal, jak se vyvine situace na první šachovnici. Ani tam se ale nepodařilo skórovat. 3:0 ve prospěch soupeře. Poté přijal na druhé šachovnici pan Pokorný nabízenou remízu a na remíze se dohodl se svým soupeřem také Kamil Svoboda na třetí desce. Celkový stav 4:1.

Stejně jako ostatním družstvům třebíčské Caissy se nám úvodní zápas příliš nepodařil, na náladě nám to ovšem neubralo a ještě dopoledne jsme se vrátili do svých domovů.

TJ Žďár nad Sázavou „E“ se po prvním kole ujímá v RSV východ vedení, naše družstvo je zatím poslední.

Aktualizováno Neděle, 23 Říjen 2016 09:30  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...