Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Třebíč C – Světlá nad Sázavou B 2 : 6 aneb mládí vpřed !

Caissa Třebíč C – Světlá nad Sázavou B 2 : 6 aneb mládí vpřed !

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

V neděli 23. 10. 2016 jsme hráli na žádost soupeře ze Světlé nad Sázavou v dřívějším termínu (konec konců i nám se to hodilo). Nenastoupili jsme v nejsilnější sestavě, ale určitě složení družstva slušnou šanci nabízelo.

Dlouho vypadalo, že se budou hrát vyrovnané partie, ale časem došlo na „lámání chleba“. Celkem brzkou remízou skončila partie na 4. šachovnici Libor Janák – Ondřej Dejmal. Pozice byla opravdu vyrovnaná a oba hráči neměli co dál hrát. ½ : ½. Zatímco na 1. a 2. šachovnici se stále bojuje vyrovnaně, na mojí 5. šachovnici brzy získává soupeř Jakub Halama poziční převahu, a i když hrajeme ještě dlouho, stále se jen méně či více vynalézavě bráním tlaku soupeře, který má dvojici střelců a v podstatě ovládá střed šachovnice.

Jako další končí partie na poslední šachovnici. V okamžiku, kdy se na pozici poprvé podívám, zrovna náš Ondřej Zelený ztrácí a jeho taktéž mladý soupeř Matěj Šedý přechází do koncovky, v níž má nakonec celou spoustu pěšců navíc. Bohužel je rozhodnuto: ½ : 1½. Mezitím někdy skončila další naší prohrou partie Lukáš Bachan  - Petr Brož. Z ní jsem neviděl nic a tak vůbec netuším, jak se vyvíjela. Jen vím, že už prohráváme ½ : 2½.

Někdy v tomto okamžiku se láme partie na 7. šachovnici David Svoboda – Jan Muzikář, kde je náš hráč v časové tísni, nevidí tah vedoucí k jasné poziční a posléze i materiální výhodě a postupně ztrácí. Po několika nepřesnostech se partie zcela obrací a nezbývá než vzdát: ½ : 3½. Tomáš Zelený se ptá, zda má přijmout remízu v dost zabetonované pozici, moje pozice začíná být neudržitelná, stav je takový jaký je a tak mu radím, aby zkusil ještě hrát. V pozici však nelze nic nalézt  a tak partie končí remízou. Stav je 1-4, jasné že už asi body nebudou.

Zhruba ve stejné době navíc ztrácím pěšce a hraji spíše ze setrvačnosti. Soupeř je dostatečně zkušený, aby jasnou pozici přeměnil v zisk dalšího pěšce. Přechází do koncovky se dvěma volnými pěšci navíc a je tedy zbytečné ho nadále zkoušet. V jasně prohrané koncovce vzdávám. Stav je 1:5.

Ve vyrovnaných pozicích je dohodnuta remíza na 1. šachovnici kde je Standovi Mezlíkovi soupeřem kapitán a trenér mládežníků našich hostů Pavel Brož a také na 6. šachovnici, kde se Vláďa Benda úspěšně ubránil útoku svého mladého soupeře Jana Čipla na královském křídle a pozice je vyrovnaná. Konečný stav 2 : 6 nás netěší, ale musíme uznat, že mladé družstvo soupeře bylo lepší a vyhrálo zcela zaslouženě. Naše Céčko tedy na své první vítězství v krajské soutěži stále čeká.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...