Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články ŠK Caissa Třebíč "D" - TJ Žďár nad Sázavou "D" 3,5 : 1,5

ŠK Caissa Třebíč "D" - TJ Žďár nad Sázavou "D" 3,5 : 1,5

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Ve 2. kole Regionální soutěže Vysočina - Východ se utkala čtvrtá družstva Třebíče a Žďáru nad Sázavou. Hostující tým vedený nehrajícím kapitánem Josefem Fišarem přijel v sestavě, kterou dobře známe z turnajů Ligy Vysočiny mládeže. Rovněž domácí kapitánka Irena Zelená zařadila do týmu trojici mladých šachistů. Protože po prvním kole se náš tým nacházel na nelichotivém posledním místě tabulky, bylo třeba zapsat plný bodový zisk.

První krok k vítězství v zápase učinila právě Irena Zelená. U této naší nové členky se musím trochu zastavit. Maminka bratrů Tomáše a Ondřeje Zelených v uplynulých dvou letech coby doprovod jezdila se svými syny po mládežnických turnajích, až se rozhodla, že to zkusí i ona sama. Během krátké doby si uhrála české i mezinárodní rapid ELO a na Mistrovství Moravy a Slezska mládeže již úspěšně sehrála doprovodný OPEN turnaj dospělých. V neposlední řadě v její osobě získal oddíl spolehlivou kapitánku družstva. Jejím soupeřem byl černými kameny hrající Petr Sklář. Zpočátku to nevypadalo, že naše hráčka připíše plný bodový zisk, ale mladý soupeř nezvládl taktické zápletky střední hry, ztratil materiál a v beznadějné koncovce partii vzdal. V pořadí druhá skončila partie na druhé šachovnici, kde bez problémů udržel černými kameny hrající Ondřej Zelený pozici proti Ondřeji Houdkovi. Ve vyrovnaném postavení se soupeři shodli na remíze. Po dvou hodinách hry skončily téměř současně další dvě partie. Viktorka Michálková hrála černými proti Jakubu Krobovi. Nejprve sice využila nepřesnosti soupeře v zahájení a získala černými dokonce výhodu, ovšem následné zbytečné manévry dámou daly velkou šanci zase jejímu soupeři. Ani ten však nepokračoval správně a společně s opakováním tahů nabídnul remízu. Po konzultaci s kapitánkou naše hráčka remízu přijala. Druhý celý bod zaznamenal David Svoboda, hrající proti Barboře Houdkové. Tuto partii jsem neměl čas moc sledovat, ale viděl jsem výraznou prostorovou převahu našeho hráče, kdy systematickým zvyšováním výhody donutil soupeřku k chybě a zvýšil náš náskok na dva body. Já jsem na první šachovnici hrál s účastníkem Mistrovství Evropské unie Tomášem Vokounem, který je velkou nadějí žďárského šachu. V partii jsem sice získal mírnou výhodu, ovšem za rozhodnutého stavu utkání jsem přijal nabídku remízy. Utkání skončilo naši výhrou 3,5 : 1,5 a pozitivní je, že jsme neutrpěli ani jednu prohru.

První šachovnice: Miroslav Michálek - Tomáš Vokoun

Aktualizováno Úterý, 15 Listopad 2016 20:00  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...