Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Mistrovství Moravy a Slezska mládeže do 16 let

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže do 16 let

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Ve dnech 25. až 30.10. 2016 uspořádal šachový klub Slávia Orlová ve spolupráci s Moravskoslezským krajským šachovým svazem Mistrovství Moravy a Slezska v mládežnických kategoriích hochů a dívek do 16 let. Místem konání turnaje byl hotel Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou - Koutech. Po několika letech, kdy jsme s Viktorkou do Jeseníků jezdívali sami, připojila se k nám tentokrát kompletní rodina Zelených.

Mládežníci se rozdělili podle věku do následujících kategorií: Tomáš Zelený hrál turnaj H+D16, jeho bratr Ondřej o kategorii níže H+D14 a Viktorka Michálková pak kategorii H+D12. V doprovodném OPEN turnaji se pak představila maminka bratrů Zelených, paní Irena. Všechny turnaje byly hrány švýcarským systémem na 9 kol, tempem 90 minut na partii+30 sekund na tah.

Co se týče Tomáše Zeleného, ten byl pro všechny soupeře v turnaji velkou neznámou, protože objevit se na turnaji poprvé až v kategorii do 16 let není obvyklé. Tomášovo nadšení pro šachovou hru, jeho tvrdý trénink a spolupráce s GM Petrem Veličkou však přinášejí své ovoce. Výsledkem byl zisk 5,5 bodu, které stačily na 14. místo celkového pořadí a připsaní 36 bodů FIDE ELO. Konečnou tabulku této kategorie naleznete zde.

Svým výkonem rozhodně nezklamal ani Ondřej Zelený v kategorii H+D14. Ten sice uhrál "jen" 4 body, ale vzhledem k průměrnému ratingu svých soupeřů připsal 47 (!) bodů na FIDE ELO. V konečném pořadí turnaje své kategorie, které můžete vidět zde, obsadil Ondra 51. místo.

Ještě o kategorii níže hrála Viktorka Michálková. Výsledky této kategorie se nezapočítávaly na ELO FIDE, ale pouze na národní ELO. Stejně jako Ondřej získala Viktorka 4 body, které stačily na umístění na 41. místě v kategorii a i Viktorka odehrála turnaj na výkon více než o 100 bodů vyšší, než je její národní ELO. Kompletní výsledky této kategorie jsou k nastudování zde.

Ještě zbývá doplnit, jak se dařilo paní Ireně Zelené v doprovodném OPEN turnaji. Ta sice začala turnaj čtyřmi po sobě jdoucími nulami, ale v následných pěti kolech uhrála 4 body a i ona může s radostí očekávat novou českou ELO listinu počátkem příštího roku. Pokud chcete vidět konečné pořadí OPEN turnaje, tak klikněte zde. Pokud máte zájem, můžete se podívat ještě na výsledkovou listinu turnaje v bleskovém šachu, kterého se zúčastnila celá rodina Zelených (tedy vyjma otce a manžela Miloše...), zatímco my jsme volné odpoledne věnovali zábavě v Termálu Velké Losiny a následně v restauraci Biograf v Loučné. Myslím, že i zde jsme dobře náš klub reprezentovali....

Tomáš Zelený uhrál v turnaji velmi pěkný výsledek

Ondřej Zelený bojuje se soupeřkou s vysokým elem (nebo tělem?)

Pohodář Ondra ještě jednou...

Marie Jasmína Londinová - Viktorie Nela Michálková 0 - 1

Hraje se skotská, v lahvi však je Dobrá voda...

Partie Viktorky s Pavlínou Dudovou z BŠŠ Frýdek-Místek skončila smírně

Irena Zelená uhrála v posledních pěti kolech 4 body!!

Aktualizováno Úterý, 15 Listopad 2016 23:07  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...