Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Pivovar Dalešice – Žďár nad Sázavou 6,5 : 1,5 aneb hosté nezvládli časovky

Caissa Pivovar Dalešice – Žďár nad Sázavou 6,5 : 1,5 aneb hosté nezvládli časovky

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

V 5. kole 2. ligy jsme hostili v derby Žďár nad Sázavou A a poprvé jsme nastoupili v základní sestavě, tedy Petr Buchníček, Vojtěch Mejzlík, Olda Sedláček, Josef Růžička, Petr Walek, Jan Tesař, Tomáš Lampíř a Roman Bradáč. Hned to bylo znát na výkonu i výsledku, tentokrát musím jej a jen chválit.

Černými Vojtěch, Josef i Roman soupeře v pohodě udrželi a remizovali, Roman naopak s čistým pěšcem navíc soupeře vypustil z připrohrané pozice. Všichni ostatní se tentokrát předvedli v tom lepším světle a i při přehrání partií jsem nenašel v jejich výkonu žádnou podstatnější chybu.

Petr Walek dokonce zakončil partii matem a rovněž soupeř Petra Buchníčka kapituloval v pozici, ve které by se jinak musel rozhodnout mezi matem a rozhodujícími materiálními ztrátami. Ve zbývajících partiích jsme  Olda, Tomáš i já postupně soupeře přehráli a získali materiální převahu, kterou jsme uplatnili k výhře.

V tabulce zde jsme si ani vysokou výhrou nepolepšili, neboť se činili i konkurenti. Zvětšil se ale rozestup mezi horní a dolní částí tabulky a naštěstí patříme do té první skupiny, která by již neměla mít v druhé polovině soutěže problémy s udržením.

Partie PW je zde i s poznámky aktéra.

Dále poděkování Rosťovi za fotografie a bezproblémové utkání v roli rozhodčího.

 

Přední šachovnice, partii Buchníček - Večeřa zlomil náš lídr zkušeně v časovce

Celkový pohled, Petr Walek tentokrát trefil přípravu a tak mohl nezvykle pokukovat po jiných šachovnicích

Zadní šachovnice, Roman Bradáč slupl pěšce, ale tuhý odpor soupeřův přinesl dělení bodu, ve stylu protokoláře na posilněnou perník

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...