Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Havlíčkův Brod A - Caissa Třebíč B 3,5 : 4,5 aneb Kamilovi skončily zlé časy

Havlíčkův Brod A - Caissa Třebíč B 3,5 : 4,5 aneb Kamilovi skončily zlé časy

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

V dalším kole Krajského přeboru jsme zajížděli do Havlíčkova Brodu oslabeni o dva hráče základní sestavy. Rovněž hosté neměli k dispozici svoji údernou dvojku Vítka s Filipem a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání.

Po dvou hodinách jako první prohrává Vladimír Benda. Soupeř Karel Brodina obléhá jeho hradby a ty se mu daří úspěšně perforovat. Zahanbit se však nenechá na poslední desce Kamil Svoboda. Mladý soupeř Kuba Satrapa postaví karokan. Kamilova výstavba se jeví jako poměrně nestandardní, avšak slaví úspěch a Kamil tak při své premiéře za Béčko získává celý bod, který se posléze ukáže jako rozhodující. Remízu přidává Pavel Švanda, který si ve Skandinávské udržuje mírné plus po celou dobu partie, avšak tato výhoda nestačí na zisk celého bodu. Stav 1,5 - 1,5.

Utkání překlopí v náš prospěch Tomáš a Lešoun černými figurami. Partii prvního jsem neviděl, nicméně se jedná o Tomovu první výhru za záložní tým. Leszkovu partii jsem viděl celou. Odvážně loupl pěšce b2 a c2 dámou a vyhrál dámskou koncovku, když prosadil volného pěšce. Po partii jen suše prohlásí: "Nic tam neměl." Vedeme 1,5 - 3,5. Na první se hraje poměrně zajímavá partie.

Autor řádků tuší přípravu Zdendy Ježka a tak odbočí, ale překvapuji spíše sám sebe. Je to kavárna dříve narozených. Zdeněk pak hraje poměrně měkce, umožní mi bez problému vyrovnat. Poté se partie opět nakloní v jeho prospěch, když podcením nástup pěšců na královském křídle. Partie dojde do věžovky, vzhledem ke stavu utkání, vynuceným opakováním tahů pečetím remízou na  2-4, přičemž Standa je technicky vyhraný.

Rosťovi to letos vůbec nejde. Partie zdravě zakládá, stojí aktivně a usiluje o výhru, partii pak ale někde pokazí. Jeho výkon posuďte sami zde.

Poslední dohrává Standa Mezlík se sympatickou Zuzkou Podrázskou. Standa hraje od začátku na výhru, má bílé. Dosáhne technicky vyhrané pozice s pěšcem za figuru, ale odpor soupeřky je v koncovce gargantuovsky vytrvalý. Standa nakonec vyhrát nezvládne, my však nakonec vítězíme nejtěsnějším rozdílem a jsme spokojeni.

V tabulce jsme se posunuli o jeden stupínek výše zde.

Ráno před partií jsem si vzal Kamila stranou a zhruba takto jsem mu vysvětloval, že bychom měli zabrat. Video zde.

 

Zde Kamil ještě netuší, že se stane hrdinou dne

Na obrázku moje kavárna c6, e6, g6

Dohrávku za stavu 3-4 Standa prostě nedokázal vyhrát

 

 

 

 

 

Aktualizováno Neděle, 29 Leden 2017 18:29  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...