Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Třebíč B – Gambit Jihlava B 2,5 : 5,5 aneb marnost nad marnost

Caissa Třebíč B – Gambit Jihlava B 2,5 : 5,5 aneb marnost nad marnost

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

V dalším domácím kole krajského přeboru jsme přivítali doma zálohu Gambitu Jihlava. Už už to vypadlo že se po výhře v Havlíčkově Brodě zvedneme, ale zase jsme zapadli do marasmu mdlých výkonů. Utkání bylo prakticky jako přes kopírák s posledním domácím utkáním proti Žďáru B. Oba týmy nastoupily ve vykradených sestavách a přesto si hosté odvezli pohodlné a bezbolestné vítězství 5,5 : 2,5, což je samotné velmi překvapilo.

Po úvodních remízách na deskách 7 a 1, kde se toho moc zajímavého neodehrálo, jsme postupně ztráceli jednu partii za druhou. Premiéru za béčko zažil Ondra Zelený, bojoval statečně, ale zkušený soupeř využil lepšího postavení a několik temp v otevřené dynamické pozici. Prohrál i Ondrův bratr, když už podruhé v této sezoně musel sklonit svého krále před Hradem. Letargii umocnil Standa Mezlík, když si v koncovce s Jiřím Bajerem nechal chytit věž a bez kvality si raději už nenechal ukázat soupeřovu realizaci. Jelikož Rosťa přidal remízu v této partii zde, bylo jasné, že odejdeme lehce poraženi.

Jenda jako správný kapitán šel příkladem a porazil Jirku Polanského. Soupeře přehrál, odebral mu pro obranu pozice klíčového pěšce h3 a poté pozici převedl do technicky vyhrané záležitosti. Bohužel to již byla jen korekce stavu tak, aby to nebyl úplný debakl. Poslední prohrává Luky Bachan, bojuje jako lev, avšak nechá si chytit zatoulanou dámu a po tuhém odporu musí také nakonec kapitulovat.

V tabulce jsme se opět dostali na poslední místo a pokud se naše výkony nezvednou, pravděpodobně už tam zůstaneme až do konce soutěže.

V dobývání celého bodu zůstal Jenda bohužel osamocen

 

Ondrova premiéra za záložní tým

 

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...