Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Světlá nad Sázavou A - Caissa Třebíč B 2,5 : 5,5 aneb jistá výhra

Světlá nad Sázavou A - Caissa Třebíč B 2,5 : 5,5 aneb jistá výhra

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

V druhém kole Krajského přeboru jsme zajížděli na půdu Světlé nad Sázavou. Kapitánu Jendovi se podařilo postavit velmi slušnou sestavu a tak jsme byli v utkání mírným favoritem.

Plány na vítězství se začaly malinko komplikovat, když se Rosťa rozhodl hrát divokou partii s divokou Ivčou Homolkovou. Z poklidné hry čtyř jezdců se brzy na šachovnici objevil oheň, Ivča se lépe zorientovala a prohráváme 0-1. Partie zde.

Poté se velmi dlouho hrálo a cca. po 3,5 hodinách, když se partie dostaly do časové tísně, jsme v krátkém sledu vyhráli čtyři partie. Tomáš Košut vyostřil výměnnou francouzskou, partie zde.  Tom Zelený na poslední desce zkušeně nechal soupeře poztrácet všechen čas a pak udeřil. Náš kapitán Jenda soupeře zkušeně přehrál a pak přešel do vyhrané koncovky. Partii Pavla Švandy jsem neměl čas sledovat, ale prý vyhrál rovněž poměrně jistě. Vedeme rázem 4-1 a o výsledku utkání je rozhodnuto.

Rozhodující půlku přidá Standa Mezlík, když v časovce nevyužije cestu k vítězství postupem c-pěšce do dámy. V posledních dvou partiích ani já, ani Petr Walek nevyužijeme svých šancí a po vyčerpání možností jsme nuceni do blanketu podepsat remízu. Zrodilo se tak poměrně zasloužené vítězství 5,5 - 2,5. Již tuto neděli přivítáme doma první mužstvo Pelhřimova. V tabulce máme dvě vítězství a zatím vedeme, jelikož Favorit soutěže Havlíčkův Brod ztratil všechny tři body.

Letošním lídrem záložního týmu je Petr Walek, vídíte jak si láme hlavu ?

Aktualizováno Úterý, 05 Prosinec 2017 08:30  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...