Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Pivovar Dalešice – Ždár nad Sázavou 5 : 3 aneb Pepa obětoval kvalitu

Caissa Pivovar Dalešice – Ždár nad Sázavou 5 : 3 aneb Pepa obětoval kvalitu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Ve třetím kole 2. ligy jsme hostili v derby Žďár a po úvodních vysokých prohrách bylo již zabrání existenční nutností. Projevilo se to i v sestavě, poprvé nastoupil Petr Buchníček a hráli jsme téměř v základu.

Zápas začal dvěma rychlými remízami na posledních dvou deskách, bylo zřejmé, že se Luboši Svíženskému a Leszku Ciešlakovi za nás i jejich soupeřům Ivo Svobodovi a Jaromíru Pavlišovi bojovat moc nechtělo. Zápas tak fakticky začal až za stavu 1:1. Nic zvláštního v partii se nestalo ani na třetí šachovnici mezi Oldou Sedláčkem a Josefem Fišarem, až na to, že soupeř v rovné pozici s jedním otevřeným sloupcem spotřeboval již kolem 20. tahu všechen čas a ve 24. tahu jej definitivně překročil.

Celkem poklidnou remízu zaznamenal na 2. šach. Lukáš Karásek černými s Jozefem Hámorníkem, ve střední hře došlo v pozici s jedním volným sloupcem vzniklé z anglické k opakování tahů. O to zajímavější byly boje ostatní, zápas rozhodly partie Pepy Růžičky a Tomáše Lampíře černými na 4. a 6. šachovnici.

Oba obětovali již v zahájení soupeřům Vlastimilu Siebenbürgerovi a Jaroslavu Celému neohroženě materiál za kompenzaci. Pepa si v dračí sicilské ponechal černopolného střelce i za cenu typické oběti kvality na f8, Tomáš ve španělské s 3. ..f5 vrazil do soupeře za iniciativu dva pěšce. Oběma vše vyšlo, zápletky ve střední hře zvládli lépe než soupeři a získali rozhodující materiál.

Proti mně použil Karel Vašut málo vídané 1.d4 b5. Podařilo se mi dokázat, že tato idea za moc nestojí, a získal jsem slušnou výhodu a posléze pěšce navíc. Mizerná podzimní forma ale pokračuje, po dvou hrubých chybách jsem musel rezignovat. Partie na 1. desce mezi Petrem Buchníčkem a Pavlem Večeřou přešla rovnou ze zahájení do věžové koncovky, ve které Petr soupeře sice dlouho masíroval, ale nic zvláštního nezískal a po kontrole musel souhlasit s remízou.

Takže máme první body a opustili jsme poslední místo, příští kolo je na pořadu superderby s Náměští.

Hrdina zápasu Pepa Růžička

Aktualizováno Úterý, 05 Prosinec 2017 08:31  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...