Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Třebíč B – Spartak Pelhřimov A 7,5 : 0,5 aneb demoralizovaný soupeř nestačil

Caissa Třebíč B – Spartak Pelhřimov A 7,5 : 0,5 aneb demoralizovaný soupeř nestačil

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Ve třetím kole Krajského přeboru jsme doma přivítali první tým Pelhřimova. Chtěli jsme jim oplatit loňský debakl 2-6 z posledního kola, kapitán Jenda tedy postavil silnou sestavu. Soupeř dorazil však pouze s pěti hráči, a tak své nedělní plány museli přehodnotit Standa, Rosťa a Tomáš Zelený (finsky Teemu Selänne).

Zápas se tak prakticky rozhodl s jeho začátkem, navíc kapitán Jenda asi po 45 minutách přidal s Pavlem Slavíkem rychlý bod, když bílý neznal jeden ze Sicilských šejdů, kterých má Honza ve své zásobě mnoho. Jistotu výhry cca. po třech hodinách zaznamenal Leszek, když přijal v mírně horší pozici smírnou nabídku soupeře neznajíc jeho osobní rating. Soupeřům se viditelně ulevilo, neboť se obávali absolutního výsledku.

Výhry  v krátkém sledu přidali i autor řádků a Tomáš Košut. Soupeři byli výrazně ratingově slabší, a nutno dodat, že byli regulérně přehráni. Stav 6,5 - 0,5 a nejzajímavější partie se tak dohrávala na prvním stole. Petr Walek se proti Michalu Volákovi pustil do nádherné Sicilky a kolem 30. tahu zasadil krásný úder, který partii ihned rozhodl a my mohli slavit vysoké vítězství.

Tabulku soutěže zde vedeme a v neděli jede Béčko hájit první místo do Velkého Meziříčí.

 

Naše nová posila B - týmu Tomáš Košut plní roli dokonale  3 body z 3 partií

 

 

 

Aktualizováno Středa, 06 Prosinec 2017 19:53  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...