Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Náměšť nad Oslavou - Caissa Pivovar Dalešice 4 : 4 aneb okresní derby nerozhodně

Náměšť nad Oslavou - Caissa Pivovar Dalešice 4 : 4 aneb okresní derby nerozhodně

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Když jsme ve 4.kole dorazili k derby do Náměště, docela nás sestava soupeře příjemně překvapila. Kromě domluvené absence Petra Walka, který byl jako náš člen v konfliktu zájmů, domácím chyběli další dva hráči základní sestavy. Papírově jsme tak měli být favority, ale průběh zápasu tomu moc neodpovídal.  Na všech deskách se tentokrát bojovalo, takže první výsledky se dostavily až asi po třech hodinách.

Jako první skončil Vítek Veselý bílými proti Pavlu Dittrichovi, po oboustranném pozičním manévrováním skončila partie remízou opakováním tahů. První celý bod zaknihoval Roman Bradáč, jeho soupeř Petr Halbrštat již při přechodu do střední hry obětoval nekorektně figuru a materiální výhodu Roman zručně uplatnil.

Další celý bod zaznamenal Olda Sedláček. Černými se mu proti Davidu Mičulkovi Caro-kann nepovedl a již ve 14.tahu přešel soupeř bez povšimnutí kolem rozhodujícího úderu 14.hxg6 hxg6 15. Jh4. Poté již Olda postupně získával půdu pod nohama a v již horší pozici si soupeř ukrátil utrpení hrubou chybou. Pak se ale začal zápas obracet. Petr Buchníček na první šachovnici černými proti Vítu Kratochvílovi snadno vyrovnal, ale ve zcela rovné pozici obětoval střelce na h3. Oběť se ale ukázala nekorektní, soupeř hrozby odrazil a do koncovky mu zbyla figura navíc, za kterou Petr neměl kompenzaci.

Moje partie s Petrem Mičulkou byla v ježkovi dlouho vyrovnaná, bohužel si ale vybrala další daň moje mizerná podzimní forma a v pozici hodnocené Fritzem 0,00 jsem nastavil figuru. Tomáš Lampíř odmítl Tomáši Mrazíkovi opakovaně remízu, nicméně s bojovností to přehnal a přišel o dva pěšce. Soupeři se však podařilo v dámské koncovce umístit svého krále a pěšce na královském křídle natolik nešťastně, že se nemohl vyhnout věčnému šachu.

Za stavu 3:3 se oba zbývající borci Lukáš Karásek i Luboš Svíženský snažili bez úspěchu zlomit soupeře v koncovkách. Lukáš hrál bílými s Jirkou Škaroupkou jednu z hlavních variant Caro-kannu a získal nástupem pěšců na obou křídlech slušnou převahu. Výhodu ale před kontrolou vypustil a ve vyrovnané věžovce se musel spokojit s remízou. Rovněž Luboš bojoval s panem Feldbáblem jako lev, odmítal opakované nabídky remízy, ale soupeř stíhal v koncovce veškeré hrozby vykrýt a postavit neprůstřelnou pevnost. Posledních 15 tahů soupeř pouze přesouval krále na polích f8 a g7, dál to již Luboš nevydržel a v 86. tahu remízu akceptoval. Přivezli jsme proto hubenou remízu, v posledním letošním kole hostíme v dalším důležitém střetu Vysoké Mýto.

V tabulce zde jsme bohužel velmi blízko červeným pozicím.

Hezký článek z pera kapitána protistrany možno kliknout zde.

Aktualizováno Pondělí, 11 Prosinec 2017 23:41  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...