Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Velké Meziříčí - Caissa Třebíč B 2,5 : 5,5 aneb stále bez ztráty kytičky

Velké Meziříčí - Caissa Třebíč B 2,5 : 5,5 aneb stále bez ztráty kytičky

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Ve čtvrtém kole Krajského přeboru jsme zajížděli na horkou půdu do Velkého Meziříčí. Jednalo se o souboj prvního s druhým, který mohl napovědět, zdali máme na celkový úspěch v soutěži. Očekávali jsme naprosto vyrovnané utkání, navíc jsme byli oslabeni o Petra Walka, který si odbyl svou letošní premiéru v první lize za Gordic Jihlava.

 

Utkání se začalo malinko komplikovat, když Petr Švanda zvyklý na ligové začátky v 10 hodin, přijel na utkání pozdě a s časovým hendikepem 20 minut. Taktika utkání byla jasná, pokusit se plně bodovat na deskách 7,8 a ve zbytku neprohrát žádnou partii. Rychlá remíza v utkání nebyla žádná, cca po 2,5 hodinách skončily partie Ciešlak - Mrazík a Janák - Svíženský remízou, když se prakticky dohrály do vyčerpání možností.

Naše taktika se začala plnit těsně před časovkou, když vyhráli Tomáš Zelený (letos 4/4)  v přijatém dámském gambitu a Rosťa Štork, který s chutí oplatil loňskou porážku svému soupeři Josefu Šilhanovi. Partie zde. Vedeme 3-1 a utkání se vyvíjí v náš prospěch.

Standa Mezlík se sice nechá ošálit se sympatickým kapitánem domácích Michalem Nedomou, ale vzápětí Jenda Tesař vyhraje věžovou koncovku s Laďou Vojtěchem, která se pravděpodobně držet dala. Byli jsme svědky historické události, když Jenda po cca 21 letech zahájil partii tahem 1. e4. Vedeme 4-1 a je jasné, že výhra je naše.

Pavel Švanda na první totiž dovede vyhranou věžovku k výhře s Víťou Kratochvílem a stává se hrdinou dne. Po partii jen suše prohlásí Ruskou jsem dnes hrál poprvé. Tomáš Košut má blokovanou pozici, bílý asi už nemůže prolomit obranné valy, musí souhlasit s remízou a my tak pečetíme relativně jistou výhru na 5,5 - 2,5. Očekávali jsme daleko těžší průběh utkání, ale když se daří, padá to tam samo.

Tabulku zde vedeme o tři body a začátkem ledna přivítáme papírově nejsilnější družstvo soutěže Jiskru Havlíčkův Brod, držte nám palce, případné vítězství by nás velmi přiblížilo k celkové první příčce.

 

Zde již má Pavel Švanda věžovku pod kontrolou, za chvíli přijde .... Vxc3 a pozice bílého se hroutí

 

 

 

 

 

Aktualizováno Úterý, 19 Prosinec 2017 23:30  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...