Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Pivovar Dalešice – Vysoké Mýto 3,5 : 4,5 aneb Pepa opět excelentní

Caissa Pivovar Dalešice – Vysoké Mýto 3,5 : 4,5 aneb Pepa opět excelentní

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

V posledním letošním kole jsme hostili Vysoké Mýto. Kromě první šachovnice, na které Olda Sedláček rychle remizoval, měli hosté všude ratingovou převahu. Zápas navíc nezačal šťastně, Leszkovi Ciešlakovi se nepodařilo zahájení, pustil soupeře k nebezpečné iniciativě a po hrubé chybě znamenající ztrátu věže musel již v 17. tahu kapitulovat.

Další ztrátu bodu jsme zaznamenali v partii Tomáše Lampíře. Tomáš v sicilské bez rošády optimisticky nastoupil pěšci na královském křídle, ale s králem v centru a nekoordinovanými figurami rostly jeho problémy, které vyústily v rozhodující ztrátu materiálu. Kapitán Luboš černými se soupeřem v královské indické s obrácenými barvami při jediném volném sloupci dlouho manévrovali, ale k narušení rovnováhy nedošlo a byla podepsána zasloužená remíza.

Podobně i na poslední desce Tomáš Košut černými vykrýval různé poziční hrozby soupeře a vzniklou mírně horší věžovou koncovku bez problémů udržel. Za stavu 1,5:3,5 se soupeři rozhodli pojistit si výhru a na 3.a 4. šachovnici nabídli Vítku Veselému a mně v lepších pozicích remízy. Oba jsme je museli přijmout, já kvůli věčnému šachu, a ani Vítkovi neumožňovala pozice odmítnout.

Pochválit musím už po několikáté Josefa Růžičku, který má letos perfektní formu a zaznamenal naši jedinou výhru. Černými se FM Sabola nelekl a již v zahájení v královské indické s g3 snadno vyrovnal. V horší pozici soupeř přehlédl taktický hák, ztratil figuru a po kratším odporu musel rezignovat. Bohužel se kolo podařilo některým sousedům v tabulce, takže do Nového roku vstoupíme na předposledním místě a čeká nás obtížný boj o záchranu.

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Prosinec 2017 20:52  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...