Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Třebíč B – Jiskra Havlíčkův Brod A 3,5 : 4,5 aneb našli jsme své katy

Caissa Třebíč B – Jiskra Havlíčkův Brod A 3,5 : 4,5 aneb našli jsme své katy

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

V dalším kole KP jsme jako vedoucí tým přivítali družstvo s nejlepší soupiskou v soutěži. Jednalo se o šlágr celé soutěže, který měl napovědět, zdali máme na celkové vítězství v soutěži. Oslabeni jsme byli o Pavla Švandu, hosté zase o Vítka Veselého. Na poslední chvíli onemocněl Tom Zelený  (doteď 4 z 4), a tak byli hosté mírným favoritem.

Tuto roli začali plnit velmi rychle, když na poslední desce nezvládl zápletky Radek Kulovaný  s Mirkem Holatou. Poté poměrně rychle prohrál i Leszek, když si nechal svázat figuru a vazba byla smrtelná. Na všech ostatních deskách to však pro nás vypadá vcelku dobře. Nápor hostů zastaví kapitán Jenda, když v solidně založené partii udrží černými hvězdu hostů Filipa Valu. K obratu zavelí Tomáš Košut, když neznajíc soupeře se do něj pustí jako lev a až po partii zjistí, že jeho rating je téměř 2100. Partie zde.

Poté však dojde ke kolapsu dvou domácích hráčů, který mají podobný průběh. Partie Halbrštat - Provazník a Svíženský - Podrázská hrajeme obě na výhru, hned od začátku, získáme oba pěšce a dosáhneme vyhraného postavení, ale poté po hrubé chybě v každé z partii již není cesty zpět. Potenciální dva body se přemění na dvě nuly a hosté vítězí.

Poté už jen korigujeme stav, když Standa uplatní darovanou figuru a Petr Walek s tradičním soupeřem a bavičem od narození Romanem Vinczem zaknihuje celý bod v následující partii zde.

Sice jsme prohráli, ale prohrál i Gambit Jihlava B. V tabulce zde by nám teoreticky mohly stačit už jen čtyři body z posledních dvou kol vzhledem k tomu, že naše skóre a počet vyhraných partií je výrazně nejlepší.

Aktualizováno Úterý, 16 Leden 2018 00:54  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...