Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články 1. kolo „B“ týmu

1. kolo „B“ týmu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Utkání ŠK Caissa Třebíč „B“ – ŠK Duras BVK – Královo Pole „B“ probíhalo velmi bojovně, i když by se to s četností remízových výsledků nezdálo. Dění na šachovnicích znám z větší části zprostředkovaně, jelikož jsem hrál nejdéle a tak se předem omlouvám za nepřesnosti a stručnost.

Nejdříve skončila „překvapivě“ :o) partie na první desce v souboji Čížek–Ševčík. Partie byla z počátku vyrovnaná, pak náš hráč vylepšil pozici, ale soupeř jedním tahem, který Tonda Čížek dle svých slov přehlédl, partii vyrovnal a tak se soupeři domluvili na remíze – ½–½.

Na druhé šachovnici Lednický–Skácelík si Martin Lednický vytvořil lepší pozici a hru směřoval i do lepší koncovky, ale zřejmě v časové tísni něco přehlédl a tak partie skončila také remízou – ½–½.

Třetí šachovnice Hlas–Mudra byla velmi nepřehledná, v těchto těžkých pozicích se náš hráč zřejmě lépe orientoval, pozici zesiloval a také zaslouženě vyhrál 1–0.

Čtvrtá deska, kde hráli Vojtěch–Tajovským, byla z počátku lepší pro našeho hráče, pak se pozice různě obracela k výhodě soupeře a našeho hráče. Nakonec Laďa Vojtěch v koncovce, pravděpodobně už remizové, nabídl smír a Martin Tajovský nabídku přijal, jelikož už byl vývoj na zbylých šachovnicích pro našeho soupeře příznivější – ½–½.

Na páté šachovnici hráli Pavliš–Schwarz, od střední hry byla již pozice výhodnější pro soupeře, naštěstí Jaromír Pavliš horší koncovku svou precizní hrou udržel – ½–½.

Stůl číslo šest Milostný–Donnert. Miloš Milostný si v zahájení vytvořil slabinu, na které jeho soupeř stavěl svoji hru, pozici neustále zesiloval a našeho hráče také nakonec udolal 0–1.

Na předposlední desce jsem hrál já: Bradáč–Marečková. Soupeřka svou hrou pozici vyrovnala a ve střední hře vyčkávala. Bylo zřejmé, že pokud z nás nikdo nic neudělá, partie skončí remízou. Bylo to však ve chvíli, kdy na ostatních šachovnicích nebylo ještě nic jasného vidět. Spíše to vypadalo pro náš tým špatně a tak jsem ještě chvíli vyčkával, poté jsem však zahrál natolik pasivní tah, který mou soupeřku vyprovokoval k aktivní hře, kterou i přes svoji časovou tíseň dovedla do vyhrané pozice a následně i partii vyhrála 0–1.

Na posladní šachovnici se utkali paradoxně jediní „třebíčáci“ bydlící skutečně v Třebíči :o): Cieslak–Lacko, náš hráč stál už od začátku těžce až špatně, pravděpodobně ale pevně. Soupeř pozici v časové tísni zřejmě nezvládl a spokojil se s dělením bodu – ½–½.

Tak jsme tedy sice prohráli, ale vtipně to oglosoval Martin Lednický poté, co odsledoval konec mojí partie se soupeřkou s kyprými tvary: „Roman, prohrali zme, ale bolo to naozaj o prsa“.

Celkový výsledek utkání ŠK Caissa Třebíč „B“ – ŠK Duras BVK – Královo Pole „B“ tedy skončil 3,5–4,5.

Aktualizováno Úterý, 19 Říjen 2010 08:04  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...