Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Dvojboj: Část první - rapid v Chotěboři

Dvojboj: Část první - rapid v Chotěboři

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

Dne 9.6. 2018 se v Chotěboři konal turnaj (O putovní pohár 2018), který uspořádal tým TJ CHS Chotěboř! A tak jsme se rozhodli, že si tento turnaj půjdeme zkusit užít! Caissa jela do Chotěboře ve složení Jan Tesař, Luboš Svíženský, Petr Halbrštat (náš ligový host), Ivan Kovács a Pavel Novák!

Chotěboř je město, které leží v okrese Havlíčkův Brod. Město má necelých 10 000 obyvatel. Východně od Chotěboře teče řeka Doubrava. Mezi zajímavosti patří například zámek, kostel Sv. Jakuba, židovský hřbitov a s Chotěboří také hraničí CHKO Železné Hory.

Jelikož turnaj začínal poměrně brzy, tak jsme chtěli vyrazit dříve, abychom měli slušnou rezervu! Na post řidiče byl pasován Ivan Kovács a postupně nás vyzvedl a zhruba v 7:00 jsme mohli vyrazit na cestu. Po dobu cesty nás povzbuzoval talisman v podobě žabáka, který vždy zakvákal, když se stala nějaká zajímavá událost jako například doražení na místo určení. To jsme si opravdu oddychli, že cesta se obešla bez komplikací.

Když jsme dorazili na místo určení, tak zatímco Ivan s Honzou šli rovnou do hrací místnosti, tak Luboš, Petr a já jsme si udělali menší procházku, poněvadž nám zbyla slušná rezerva. Tato procházka ovšem nebyla jen tak obyčejná! Petr nám totiž oznámil, že 700 metrů od hrací místnosti se nachází keška ze světoznámé hry Geocaching a tak jsme se v sestavě Petr, Luboš a já vydali keš hledat. Navigace se tedy ujal Luboš a vedl si naprosto skvěle. Když jsme dorazili k místu určení, kde by se mohla keška skrývat, Petr dal pokyn " Hledejte volové". Každý jsme se dívali jinam, ovšem nakonec štěstí usmálo na mě, protože jsem z dané šifry, která zněla ‚‚v kořenech stromů‘‘ dokázal kešku najít. Poté jsme tedy šli zpět k herní místnosti s veselou náladou i přesto, že Luboš nebyl nadšený z toho, že jsem kešku našel já i přesto, že navigaci měl on. V polovině turnaje byla pauza na oběd. Já s Ivanem jsme si v budově dali klobásku, která byla velmi chutná. Druhá polovina Třebíčské výpravy ve složení Petr, Luboš a Honza se vydala na náměstí, kde si pochutnali na skvělém kebabu, který určitě nebyl z vepřového.

Turnaj probíhal v RAPID tempu 2x15 minut + 3s tah. Tohoto turnaje se zúčastnilo 74 soutěžících. Původně bylo nahlášeno 85, ale jak už to v dnešní době bývá, někomu to nakonec nevyšl.! Vítězem turnaje se stal největší favorit turnaje IM Jakub Půlpán z 2222 ŠK Polabiny, na 2. místě se umístil FM Tomáš Vojta z Moravská Slavia Brno a na 3. místě se umístil FM Aleš Jedlička z 2222 ŠK Polabiny.

Z Caissy se nejlépe umístil Jan Tesař, který skončil na krásném 9. místě s 6 body! Dalším nejlépe umístěným byl Luboš Svíženský, který se umístil na slušném 20. místě s 5,5 body. Petr Halbrštat se umístil na 41. místě s 4,5 body, což je taky slušné a spokojený bude určitě i Ivan Kovács, který skončil na 50. místě s 4 body. Co se týče mne, tak mě se moc nedařilo. Se svými udřenými 2,5 body jsem nemohl pomýšlet na nějaké skvělé umístění, ale jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Šachy hraji závodně jen chvíli a právě čtete mojí prvotinu, snad se Vám článek líbí. Pokud bude mít úspěch. rád budu v literární činnosti pokračovat.

 

Výsledky možne shlédnout zde.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...