Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Caissa Třebíč C – Gambit Jihlava C 2:6 aneb neúspěšný začátek soutěže

Caissa Třebíč C – Gambit Jihlava C 2:6 aneb neúspěšný začátek soutěže

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

A je to tu. Nová sezóna začíná a s ní i další zápasy, další body ve hře a také další touha po každém vítězství. V úvodním kole Krajské soutěže náš tým hostil Gambit Jihlavu C, která ovšem přijela se slušnou sestavou + se nám přišli odvděčit za minulou prohru 3:5.

V 9:00 tedy nic nebránilo tomu, aby zápas mohl začít. Jako první bylo dohráno na 8. Šachovnici. Náš mladý Štěpán Škarvada se svými černými figurami vzdoroval, ale později přišla nepřesnost a pak už to soupeř dotáhl, takže prohráváme 0:1.

Po další chvilce nám skončili hned další dvě partie a to sice partie Aloise Pokorného, který se soupeřem Doškem remizoval, hned na to skončil i Libor Janák a ten taktéž neuspěl, takže skóre je již v poměru 0.5:2.5.

No, a když v dámském gambitu prohrál i Kamil Svoboda proti nepříjemnému Liborovi Fouskovi a skóre bylo již 0.5:3.5, tak jsem potřeboval uklidnit a nabrat sílu. Dal jsem si asi tři sklenice Coly. Jenže když jsem přišel do klubovny, tak už skóre bylo 0.5:4.5, protože ani Radek Kulovaný nedokázal zvítězit, tímto nám šance na nějaký bodový zisk úplně zmizela.

Cennou výhru vykouzlil Vladimír Benda. V prostřední hře to nasvědčovalo k remíze, jenže pan Benda odmítá remízu se slovy, že něco vidí. A stalo se. Sníženo na 1.5:4.5. Předposlední končím partii já s panem Horákem. Sicilka se protáhla na dvě a půl hodiny. Tahal jsem zpočátku za kratší konec, ale později jsem hru vyrovnal. Ovšem pak přišla chyba a ztráta pěšce + ztráta kvality a vzdávám – 1.5:5.5.

Konečný výsledek 2:6 nám pojistil Ivan Kovács, který dohrával jako poslední s Jiřím Polanským. Ivan ukázal srdnatý výkon a uhrál krásnou remízu. Nutno dodat, že nás soupeř vcelku jasně přehrál a vrátil nám minulou porážku 3:5. Naše céčko v dalším kole zajíždí do Jihlavy, kde se utkáme s déčkem Jihlavy, kterému taky budeme vracet minulou prohru 3:5.

Fanděte nám dál !!!!

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...