Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Sokol Oudoleň - Caissa Třebíč D 1 : 4 aneb Novák dřel

Sokol Oudoleň - Caissa Třebíč D 1 : 4 aneb Novák dřel

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Oudoleň. To je název vesnice, do které jsme se vypravili v úvodním kole Regionální soutěže. Do této lokace jsme jeli v sestavě Alois Pokorný (řidič), Vladimír Benda, Irena Zelená, Ondřej Zelený, Pavel Novák. Do Oudoleně se vyráželo v 7:30. A co se týče cesty, tak byla vcelku zábavná a občas jsme se neudrželi, protože dostat se do Oudoleně bylo docela i těžké. Když už nám scházelo 10 km do místa určení, tak se vše zkomplikovalo.

Následovala totiž odbočka na Oudoleň a ještě k tomu značka slepé ulice. Dorazili jsme do vesnice Žižkovo Pole a připadali jsme si jako na minovém poli. Přes Žižkovo Pole jsme projeli až na 3. pokus, protože Irena vytáhla navigaci a z toho minového pole nás dostala. 7 km do konce a přišla vesnice Železná Horka. Navigace: Odbočte vlevo. Tak jsme poslechli a minové pole pokračovalo. Skončili jsme před zátokou a projet se nedalo, takže jsme se otáčeli. Do Oudoleně už nás opravdu nic nemohlo překvapit, ale nakonec jsme včas dorazili.

8:35 a jsme v Oudoleni v kulturním domě, kde se začalo hrát. Oudoleň byla nováčkem soutěže a u toho odpovídala i jejich sestava, která se skládala převážně z mladých nadějí, ale nechtěli jsme soupeře podcenit. Po nějaké době jako první dohrává Alois Pokorný, který svého soupeře Vojtěcha Zvolánka bez problému přehrává a ten nakonec resignuje, vedeme 1:0.

Zápas se vyvíjel vcelku rychle, protože po nějaké chvilce vítězí i Vladimír Benda, který s přehledem přehrává Tomáše Bence. 2:0. Po dalších 20 minutách slyším na první desce, že se Tomáš Blažek vzdal našemu benjamínkovi Ondrovi Zelenému, který v Sicilce neudělal chybu a soupeře později potrestal. 3:0 a máme jasnou výhru.

Cenný bod pro Oudoleň získal Matyáš Sláma. Irena Zelená hrála Anglickou a v úvodu soupeře jasně přehrávala, ale soupeř zahrál jeden skvělý tah a nakonec partii získal na svou stranu. Sníženo na 1:3. A jak již v poslední době bývá, jako poslední dohrávám já. Moje soupeřka Ivana Bencová, ale nehrála vůbec špatně. Hraji Sicilku. V úvodní fázi jsem lapal slabého pěšce, ale soupeřka se nezalekla a hrála velmi přesně. Ale v závěrečné fázi soupeřka pustila mého krále do centra a to bylo rozhodující. V koncovce mám o tři pěšce více a soupeřka se po výměně věží vzdává. 1:4 je konečný výsledek. Nechyběla samozřejmě i společná fotka.

Náš tým získává tedy první body a už se může těšit na další kolo, kde hostíme doma Bystřici nad Pernštejnem. No a já ? Nemějte strach, budu opět dřít.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...