Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Gambit Jihlava D - Caissa Třebíč C 2,5 : 5,5 aneb Novák půlil Palovčíka jak psa

Gambit Jihlava D - Caissa Třebíč C 2,5 : 5,5 aneb Novák půlil Palovčíka jak psa

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

V druhém kole Krajské soutěže naše Céčko zajíždělo na horkou půdu Jihlavy, kde jsme se utkali proti Jihlavskému déčku. Jelikož zápas začínal až v 10:00, tak jsme tudíž vyrazili později. Dvěma auty jsme se tedy mohli postupně vydávat na cestu. Naše auto ve složení Michálek, Kovács, Novák a Mezlík ale mělo poněkud zpoždění. Již v úvodu jsme nemohli na místě určení najít Standu Mezlíka. Tak jsme všichni vytahali mobily, ale neúspěšně. Standa má vypnutý telefon. A sakra.

Co budeme dělat? Počkáme? Když v tom Ivan přišel z okolní obchůzky a říká, že v dálce u autobusové zastávky je nějaká temná postava, tak jsme jeli kolem. A hele. Kdo pak to je? No vida, Standa, takže už konečně můžeme vyrazit. Po cestě jsme se zastavovali v obci Hladov, kde Mirek potřeboval předat svého buldoka, který se zdál být velmi aktivní. No a je to. Jsme v Jihlavě. Nikde ani živáčka, nikde ani mrtváčka, náměstí prázdné. A jsme na místě.

Utkání začalo. Můj soupeř Jiří Palovčík se o pět minut zpozdil, takže jsem mohl mezitím sledovat ostatní partie. Když soupeř dorazil, tak jsem mohl konečně hrát i já. Obrovské překvapení. V posledních dobách je zvykem, že končím mezi posledními, ale nyní tomu tak nebylo. Já s Jiřím Palovčíkem nakonec končíme první. Po 25 tazích se rozcházíme smírně 0,5:0,5 po první partii! Na osmé šachovnici to ale nedopadlo. Domácí mladý talent Ivoš Pejcha zkušeně smetl Štěpána Škarvadu a prohráváme 1,5:0,5.

Jenže nyní se to začalo otáčet v náš prospěch. Nejdříve na první šachovnici zapsal remízu Standa Mezlík s Pavlem Strnadem, 2:1. Na třetí šachovnici skvěle zahrál Libor Janák, když s figurou navíc ještě dokázal proměnit pěšce v dámu, soupeř se vzdal! Libor srovnává na 2:2. Na šesté šachovnici otáčí skóre na 2:3 v náš prospěch kapitán Kamil Svoboda, když mladý soupeř Filip Zedníček udělal obrovskou hrubku v obraně a Kamil ji dokázal potrestat.

Na čtvrté šachovnici hraje Ivan Kovács s Petrem Procházkou. Ivan potvrzuje, že má skvělou formu a soupeře přehrává v koncovce s dvěma pěšci navíc. 2:4 a jsme blízko výhry. To by na zbylých šachovnicích musel jakkoliv bodovat Miroslav Michálek nebo Radek Kulovaný. A právě Miroslav Michálek nám pojistil výhru. V koncovce s Markem Váhalou to nejdříve vypadalo na remízu, ale soupeř přehlédl lehký Mirkův mat. Takže stav je 2:5 a na druhé šachovnici zapsal remízu Radek Kulovaný a určil konečný stav 2,5:5,5.

Třebíč tedy vrátila déčku Jihlavy rok starou prohru a vyšvihla se v tabulce na 5. místo. Céčko Třebíče ve třetím kole nečeká vůbec nic snadné! Přijede totiž nepříjemný Humpolec. A jak utkání dopadlo ? To se dozvíte v jednom z mých dalších článků.

Aktualizováno Úterý, 20 Listopad 2018 23:01  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...