Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články BŘEŽANSKÝ KONÍK ANEB TOM ZELENÝ V AKCI!

BŘEŽANSKÝ KONÍK ANEB TOM ZELENÝ V AKCI!

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Jak již psal kolega Kovács v předchozím článku, tak dne 24. 11. se v Břežanech konal  turnaj „Břežanský koník“ . A jelikož nás pozval náš Znojemský kolega Radek Skoumal, tak jsme samozřejmě nemohli odolat.  Turnaj se hrál na 9 kol v tempu 2x15. Účastnilo se 17 dospělých a 25 dětí.

Takže já s Ivanem jsme hned kývli. Ivan kromě mě nabral svým Renaultem Modus ještě Vláďu Bendu a posléze i Tomáše Zeleného. Když jsme byli všichni na svých místech, mohlo se vyrazit. Počasí nepřálo. Déšť, mlha prostě listopad. Když se již zdálo, že se blížíme k cíli, tak nás opět zradila cesta. Konkrétně Hostěradice. Špatné značení nás poslalo někam úplně jinam, takže jsme se museli vracet a znovu vytáhnout Ivanovu přítelkyni navigaci „Zuzanku“. Na místo jsme dorazili akorát v uvedeném čase, ale i přesto se začalo později, takže času bylo dost. Sotva jsme dorazili do tělocvičny, tak nám došlo, že se asi topit nebude. Takže jsem s Ivanem a Vláďou odehráli celý turnaj v zimních bundách. Ovšem Tom Zelený si o tom zřejmě myslel opak a nakráčel si do tělocvičny v pantoflích a své kapucové šedé mikině.

1.kolo: Ivan hraje s Tomášem. Partie se vyvíjí asi od 8 tahu lépe pro Toma a ten bez problému Ivana poráží. Vláďa hrál s Vláďou Losíkem a bez problému ho poráží. Já dostal v úvodním kole Bohumila Popa. Soupeř hraje můj neoblíbený Caro-Kann, držím se soupeřem krok. Ale v pozdější fázi dělám chybu a soupeř trestal. 2.kolo: Vláďa dostal favorita turnaje Karla Kredla a neměl šanci. Já mám volno a jdu si koupit klobásu. Tomáš bez problému proráží Skandinávskou obranu a porazil Natašu Richterovou a Ivan prohrál s Pavlem Bartlem ve věžové koncovce. 3.kolo: Tomáš dostal těžký kalibr, kterým byl Zdeněk Molík ml. Soupeř ukázal kvalitu a Tomáše poráží. Vláďa hrál se sympatickým Josefem Petlákem a i tady se ukázala kvalita soupeře a Vláďa musel vzdát. Ivan uhrál remízu se svým neoblíbeným soupeřem a Třebíčským hostujícím hráčem Petrem Halbrštatem. Já nakonec uhrávám v Sicilce cennou remízu s fotografem Františkem Šimíkem.

4.kolo: Josef Petlák porazil po Vláďovi i Tomáše až v koncovce. Ivan nestačil na Mirka Rachůnka. Já hraji se svou oblíbenou soupeřkou Natašou Richterovou (2:0 kladná bilance) a i potřetí ji porážím po obrovské bitvě. Jelikož mě soupeřky bylo líto,  tak jsem ji v místním bufetu koupil čokoládu. Vláďa si dokázal poradit s nepříjemným Radkem Nekvasilem. 5.kolo: Vláďa vs Tomáš: Partie byla pěkná a pohledná a nakonec končí remízou. Já hraji velmi pěknou partii s Jiřím Mojžíškem, kdy po oběti figury získávám lepší pozici, ale i tak partie končí „jen“ remízou. Ivan si mohl dát svačinu s důvodu volného kola. 6.kolo: Ivan poráží Natašu Richterovou, které se turnaj nevydařil. Tomáš hraje s mým předchozím soupeřem Jiřím Mojžíškem. Tomáš s bílými problém neměl a soupeře porazil. Já nakonec v koncovce s věží dámou musím vzdát proti Pavlovi Bartlovi. Vláďa prohrál s Bohumilem Popem.

7.kolo: Tomáš přehlédl past Miroslava Rachůnka a Tomáš musí sklonit krále. Vláďa s černými dokázal přehrát Petra Halbrštata. Hraji se svým neoblíbeným soupeřem Radkem Nekvasilem, s kterým mám 3:1 zápornou bilanci. Nyní jsem s bílými měl o pěšce více, ale opět jsem s tímto soupeřem nakonec prohrál matem od věže. Takže 4:1 a na tohoto soupeře už musím najít recept. Ivan nestačil na fotografa Frantu Šimíka.  8.kolo: Vláďa má volný los. Jediný, kdo z naši výpravy ještě s Tomášem nehrál jsem byl já. Takže jsem na Toma vlétl Sicilkou. Partie se dostala do koncovky, kterou ovšem měl Tom pozičně lépe postavenou a vítězí (0:3 záporná bilance s Tomášem). Ivan hraje s Vladimírem Losíkem a partie se Ivanovi povedla. Partie dospěla do koncovky, kde měl Ivan materiální převahu a partii dokázal vyhrát. 9.kolo:  Ivan hraje s Jiřím Mojžíškem. Ivan byl ve středové hře lepší, když dal soupeři vidličku na dámu a věž a měl kvalitu. Ovšem pozdější fáze Ivanovi nevyšla a musel vzdát. Vláďa hraje se Zdeňkem Molíkem ml. I tady ukázal soupeř sílu a Vláďa musel vzdát. Tomáš hraje s Richardem Nekulou. Partie se Tomášovi nepovedla a musel vzdát, ale jak se říká, nemůže se dařit furt. Já hraji se svým dalším neoblíbeným soupeřem Vladimírem Losíkem (0:2 záporná bilance), ale nyní jsem se na soupeře připravil. Soupeřovo Rétiho zahájení mě nepřekvapilo, protože vím, že to bílými hraje. Paradox je, že obě prohry jsem měl s tímto soupeřem s bílými. Ovšem i nyní vyhrály kameny černé. Soupeř zahrál hrubku, když jsem pěšcem napadl soupeři obě věže a ten vzdal, takže bilance je už jen 1:2.

A jak dopadly výsledky? Absolutním vítězem se stal největší favorit Karel Kredl. Na druhém místě se umístil Josef Petlák a na třetím místě skončil Richard Nekula. Z naší výpravy dopadl nejlépe Vláďa Benda na 8. Místě. Tomáš  Zelený se umístil na 10. Místě. Já se umístil na 13. Místě a Ivan na 15. Místě. Mohlo to sice z mé strany dopadnout lépe, ale  4/9 není špatný a jsem spokojen s tímto výsledkem.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...