Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Sokol Oudoleň poprvé v Třebíči

Sokol Oudoleň poprvé v Třebíči

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Na první domácí zápas našeho Déčka s novopečeným účastníkem soutěže z vesnice s kouzelným jménem Oudoleň  jsme se těšili. Soupeři přijeli s mladou sestavou vedenou kapitánem Chvojkou na 1. šachovnici stylově autem dobrovolných hasičů.

Zápas se začal pro naše družstvo vyvíjet dobře, kdy krátce po zahájení začali získávat převahu na  4. a  5. šachovnici Alois Pokorný i Pavel Novák.  Neočekávaně ale po necelé hodině hry došlo k překvapení ,  kdy na druhé šachovnici vzdal před bezprostřední matovou hrozbou náš nejzkušenější hráč Vláďa Benda mladému Tomáši Blažkovi. Prohráváme 0:1…

Naštěstí zanedlouho prosadili svoji převahu  Pavel Novák  s Aloisem Pokorným a stav se otáčí na 2:1 pro nás. Libor Janák  ani na kuřáckých přestávkách na balkóně nepřesvědčil  svého soupeře Milana Chvojku o své vizi v partii J, a pod tíhou materiální i poziční převahy  svoji partii na 1.šachovnici vzdal.

Rozhodující se ukázala moje partie na 3. šachovnici, kde byl mým soupeřem mladý Honza Kubát, který svým afro účesem připomínal belgického fotbalistu  z Manchesteru United  Marouana Fellainiho. S bílými figurami jsem se snažil být aktivní , přesto se soupeř pustil do útoku dámou a jezdcem. Přitom přehlédl moji léčku , kdy napadl moji dámu a věž vidličkami, ale po výměně těchto figur neměl s jezdcem kam ujet a já ho vzal jednoduše králem. Přesto mi trvalo další hodinu tuto převahu prosadit  a po dovedení pěšce do dámy následoval rychlý mat.

Soupeře z Oudoleně sice už několikátá prohra s výsledkem 3:2 mrzela, ale pro nás to jsou velmi důležité body.

Ivan Kovács v.r.

Aktualizováno Pátek, 25 Leden 2019 17:33  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...