Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články ŠK Caissa Třebíč „C“ – TJ Náměšť nad Oslavou 4½ – 3½ aneb boj až do konce

ŠK Caissa Třebíč „C“ – TJ Náměšť nad Oslavou 4½ – 3½ aneb boj až do konce

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Nejtěsnější možné vítězství, jak to zpravidla bývá, se nerodilo vůbec lehce. Náměšť disponuje poměrně silným celkem, takže to dnes bylo opravdu „o chlup“. Opět podotýkám, že jsem měl spoustu starostí sám se sebou, předem se tedy omlouvám za případná možná zkreslení.

První šachovnice byla svědkem střetu mezi Antonínem Čížkem a Jiřím Nehybkou. Hra přešla do philidorovských pozic, kde měl bílý dle mého zdání zpočátku zřetelně navrch, ale nepřesným pokračováním „vyrovnal“, a tak se soupeři rozešli smírně.

Na druhé desce to vypadalo, že černými figurami hrající Honza Tesař bude ve svém živlu, neboť pozice byla „ostrá a nepřehledná“, nicméně v divokých zápletkách se bohužel lépe orientoval Václav Valeš.

Pohled na první čtyři šachovnice

Pohled na první čtyři šachovnice

Hned vedle hrál bílými Vladimír Uher proti Tomáši Lampířovi. Vláďa vyšel ze zahájení s mírnou převahou, když ale nabízel remízu, která byla přijata, jistě se už tak komfortně necítil.

Čtvrté prkno obsadili David Mičulka a Miloš Milostný. Na vůdce bílých figur bych v přechodu mezi střední hrou a koncovkou nevsadil ani pětník, ovšem když jsem těsně před ukončením vzájemného boje viděl pozici stojící na šachovnici, nebylo těžké uhádnout, že dojde k dělení bodu.

Pohled na 5. – 8. šachovnici

Pohled na 5. – 8. šachovnici

Na páté šachovnici jsem nastoupil bílými proti Vítu Kratochvílovi. Hrála se sicilská, v níž jsem hned v úvodu odbočil z hlavních variant obávaje se soupeřových solidních znalostí teorie. Přiznám se, že jsem problémům na desce příliš nerozuměl, byť se hrálo poměrně ostře. V oboustranné časové tísni učinil můj protivník rozhodující chybu, když ztratil dva pěšce a uplatnit tuto převahu v koncovce pak nebyl žádný problém.

Autor těchto řádků proti Vítu Kratochvílovi

Autor těchto řádků proti Vítu Kratochvílovi

Po mé pravici proti sobě usedli Petr Mičulka a Stanislav Mezlík. Bílý měl od počátku převahu a taktickým úderem nakonec zlomil odpor našeho hráče.

Na sedmé desce se utkali Jaroslav Huňáček s Vilémem Feldváblem. Jarda měl ze zahájení významné plus, vzhledem ke své časové tísni však nemohu sdělit bližší podrobnosti. Původně jsem si totiž myslel, že Jarda získal jen polovinu bodu, naštěstí ale protivníka porazil.

Reparát za předchozí kolo dnes složil Jaromír Prokeš, který černými zdolal talentovaného Petra Walka, jemuž ve střední hře odebral kvalitu a posléze celý bod.

Utkání tak skončilo naší nejtěsnější možnou výhrou. Snad nám bude štěstěna nakloněna i příště.

Aktualizováno Sobota, 06 Listopad 2010 23:48  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...