Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články ŠK Caissa Třebíč „D“ – Sokol Bedřichov „C“ 5 – 3

ŠK Caissa Třebíč „D“ – Sokol Bedřichov „C“ 5 – 3

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Na Mikuláše, v neděli 5. 12. 2010, se odehrálo čtvrté kolo Krajské soutěže Vysočina – východ, ve kterém se naše družstvo Caissy „D“ střetlo s jihlavským družstvem TJ Sokol Bedřichov. V celém článku se dozvíte, jak probíhaly bitvy na jednotlivých šachovnicích.

Na první šachovnici se utkal František Svoboda s Jakubem Krásenským. Partie byla bojovná, ve střední hře získal náš hráč poziční převahu a soupeře dostal pod tlak. Ten se nedokázal těmto útokům ubránit a partii prohrál.

Na druhé šachovnici proti sobě nastoupili Vladimír Bazala a Petr Vyhnanovský. Partie byla po celou dobu pozičně i materiálně vyrovnaná. Pokračování této hry by bylo zajímavé a asi by možná skončila remízou, ale soupeři vypršel čas a tím partii prohrál.

Třetí šachovnice hostila pány Jiřího Obršlíka a Jakuba Skořepu. Partie byly vyrovnaná, ve střední hře soupeř našemu hráči nabídl remízu. Jelikož jsme v té chvíli prohrávali 0–2, tak se náš hráč rozhodl pokračovat. Snažil se útočit na královském křídle s hrozbou matu, ale soupeř se úspěšně ubránil a partii vyhrál.

Na čtvrté šachovnice se utkali pánové Vladimír Benda a Tomáš Skořepa. Zde docházelo k ostrým výměnám, kde hrál soupeř velice pozorně a silnými tahy ve střední hře dostal našeho hráče po tlak. Získal i poziční a materiální převahu a partii dotáhnul do vítězného konce.

Třebíčské „déčko“ proti jihlavskému „céčku“

Třebíčské „déčko“ proti jihlavskému „céčku“

Na páté desce se střetl Jaroslav Tellinger s Patrikem Burdou. Moje partie byla poklidná, nedocházelo k ostrým výměnám. Hra postupně přecházela do věžové koncovky, kdy nám oběma zůstal stejný počet pěšců. Po výměnách věží zůstaly jen pěšci a tehdy začala být partie zajímavá. Byl to boj o tempo. Zde udělal soupeř osudovou chybu, kterou jsem využil. Partie končila tak, že soupeř nestíhal chytit mého pěšce, který by šel až do dámy a tak partii vzdal.

Na šesté šachovnici probíhala velice bojovná partie mezi Lukášem Bachanem a Tomášem Jadrným, kde náš hráč získal během zahájení poziční převahu. Ve střední hře získal i materiál, dostal soupeře ještě více pod tlak a silnými údery prorážel jeho obranu. Nakonec proměnil pěšce za dámu a s touto výhodou lehce vyhrál.

Sedmá šachovnice hostila Zbyňka Ševčíka a Lucii Katrincovou. Partie byla zpočátku vyrovnaná, ve střední hře soupeřka udělala pár menších chyb. Náš hráč získal materiální i poziční výhodu. Soupeřka nedokázala zmobilizovat svoje figury k obraně a partii prohrála.

Na osmé šachovnici probíhaly boje mezi Aloisem Pokorným a Arnoldem Stavovským. Zde partie pro našeho borce dopadla velice nešťastně. Po celou dobu hrál velice pozorně, soupeře tlačil. Získal i materiální převahu ve střední hře a vypadalo to, že již nic jeho výhře nebrání. Nakonec ale vše dopadlo tak, že přehlédl jednotahový mat a partii prohrál.

Boje na 5.–8. šachovnici

Boje na 5.–8. šachovnici

Aktualizováno Pondělí, 06 Prosinec 2010 20:52  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...