Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Předsilvestrovský turnaj v bleskovém šachu

Předsilvestrovský turnaj v bleskovém šachu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Devět šachistů se v předvečer Silvestra sešlo v klubovně ŠK Caissa v hotelu Atom, aby pod organizačním zajištěním Miroslava Zachariáše sehrálo turnaj v bleskovém šachu, když na partii byl stanoven pro každého ze soupeřů limit 10 minut. Pánové Michálek a Fišer zajistili občerstvení v podobě vynikající slivovice a fernetu a těsně před půl šestou bylo zahájeno.

Protože šlo o Předsilvestrovský turnaj, bylo dovoleno několik výjimek z pravidel. Tolerovalo se zvonění mobilních telefonů (v jednom případě dokonce hovor během partie!), občerstvování alkoholem, odchody na toaletu během hry, a dokonce i hlasité glosování vlastních i soupeřových tahů.

Přesvědčivě zvítězil Jaromír Prokeš, který utrpěl jedinou prohru v pořadí s druhým Miroslavem Zachariášem, o třetí místo se pak podělili Miroslav Michálek a Jaroslav Huňáček.

Konečné pořadí:

1. Jaromír Prokeš (1825) ‒ 7 bodů

2. Miroslav Zachariáš (1925) ‒ 5,5 bodů

3.‒4. Miroslav Michálek (1808) ‒ 4,5 bodů

3.‒4. Jaroslav Huňáček (1855) ‒ 4,5 bodů

5.–6. Stanislav Mezlík (1892) ‒ 4 body

5.–6. Vladimír Benda (1672) ‒ 4 body

7. Rudolf Fišer (1574) ‒ 3,5 bodů

8. Zdeněk Kenovský (1761) ‒ 2 body

9. Lukáš Bachan (1000) ‒ 1 bod

Několik fotografií z turnaje pořídil autor článku. Rozloučení se starým rokem považovali všichni účastníci za velmi vydařené!

Jaromír Prokeš ‒ Stanislav Mezlík


Zdeněk Kenovský ‒ Miroslav Zachariáš


Jaroslav Huňáček ‒ Vladimír Benda


Rudolf Fišer

Aktualizováno Pondělí, 03 Leden 2011 11:57  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...