Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

HAIVA CUP ANEB OPĚT DOBÝVÁME HODONICE!

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Dne 13.4.2019 se v Hodonicích u Znojma konal turnaj HAIVA CUP. Před rokem se mi na tomto turnaji vůbec nevedlo a tak jsem si po roce přišel negativní bilanci na tomto turnaji vylepšit. Caissa vyrazila na turnaj ve složení Miroslav Michálek, Vladimír Benda, Ivan Kovács (Řidič), Pavel Novák a Štěpán Škarvada. Cesta se obešla bez sebemenších komplikací. Cestu jsem využil ke své nové navigaci, která jak se zdálopracovala podle svých představ. Hurá! Mohu si oddychnout. V 9:30 jsme v Hodonicích.

Tohoto turnaje se celkově zúčastnilo 62 hráčů. UAU! Pan Skoumal tuto návštěvnost nečekal a poté potvrdil, že takovou účast ještě na HAIVA CUPU neměl a na tom se odvíjel i start 1.kola (Viz odstavec níže). Turnaj byl na 7. kol tempem 2x15 minut.

1/7: Zahájení se povedlo až na čtvrtý pokus. V úvodním kole jsem dostal za soupeřku domácí hráčku Lucii Chudějovou. Soupeřka na mě zkoušela Pircovu obranu, ale neobstála! Po 15 tazích se pozice soupeřky začíná hroutit, když lapu slabého dvojpěšce. V následující fázi dávám vidličku a soupeřka se vzdala. Ivan si vcelku bez problému poradil s mlaým talentem Janem Železným z GPOA Znojmo. Štěpán vcelku překvapivě chvíli trápil Josefa Petláka z TJ Znojmo, ale v pozdější fázi se ukázaly zkušenosti a Štěpán vzdal. Mirek a Vláďa porazili oba vcelku slabší soupeře.

2/7: Příležitost pomstít Štěpána. Hraji proti Josefovi Petlákovi. V nedávných blitzkách v Dobšicích jsem soupeře překvapivě porazil, ale nyní jsem jsem musel sklonit krále, když v koncovce soupeř dostane pěšce do dámy. Ivan nestačil na silného Vladana Hrdličku z SK Střelice. Štěpán proti Tomáši Světlíkovi ze ZŠ Šumná měl pozici na výhru, ale čas byl obrovským nepřítelem a tak prohrál na čas. Mirek dokázal porazit nevyzpytatelného Štěpána Podsklana ze Sokol Štítary. Vláďa porazil Vojtěcha Semotama z GPOA Znojmo.

3/7: Hraji proti Matouši Kolářovi z GPOA Znojmo. Partie byla rychlá. Soupeře v Italké hře snadno přehrávám. Štěpán porazil v hezké partii Jaroslava Kabátka. Ivan porazil další mladou naději Ondřeje Fichtla z Galerie Zavodny Mikulov. To Mirek dostal pozdějšího vítěze turnaje Daniela Gajdoše z SK Bystrc Oilers. Mirek se snažil něco vymyslet, ale bohužel silný soupeř byl nad jeho síly. Vláďa též schytal těžkého soupeře a to Znojemského Richarda Nekulu. Vláďa v koncovce musel vzdát po ztrátě jezdce.

4/7: A je tu dvojnásobná bratrovražda aneb krutý los. Ivan proti Mirkovi a já proti Vláďovi. Ale i toto muselo v turnaji přijít. Ovšem já jakožto poslední příchozí na toto kolo ještě nestačil ani sednout a Vláďa mi nabízí remízu. Pár tahů v Sicilce a remízu přijímám.  Mirek nedávno hrál s Ivanem nerozhodně v Brně, ale tentokrát nezaváhal a dokázal partii dotáhnout k výhře. Štěpán dokázal v časové tísni porazit Davida Březovského z GPOA Znojmo.

5/7: Čeká mě těžký kalibr v podobě Břetislava Eichlera z Moravské Slavie Brno. V netradičním zahájení e4, g6 jsem zkoušel soupeře překvapit, ale nepovedlo se. V koncovce jsem přehrán. Mirek po obrovské bitvě prohrává s domácím Jakubem Holíkem. Štěpán tentokrát měl v časovce navrch, ale spáchal prohrávající chybu a nakonec prohrává s Milošem Horákem z SK Střelice až po boji. Ivan  si poradil s Janem Peřinou z Galerie Zavodny Mikulov. Vláďa poráží talentovaného benjamínka Tomáše Frka z GPOA Znojmo.

6/7: Hraji proti Filipovi Rejzkovi. Soupeř nekladl žádný odpor a partii vcelku snadno vyhrávám s třemi figurami navíc. Mirek poráží Dagmar Zámarskou z Lokomotivy Brno. Ivan dostal za soupeře domácího talenta Víta Němce, ovšem problémy nepřipouští a Ivan bez problému vyhrává. To Vláďa musel pocítit hořkost proti Davidu Vobornému z Sk Sebranci Rh, když ve střední hře vlezl soupeři do pasti a ten mu chytnul dámu. Štěpán snadno poráží Znojemského Michaela Wankeho.

7/7: Můj závěrečný soupeř je domácí Vít Němec, který mě překvapivě porazil v Dobšicích v turnaji 4-člených družstev, ale tady to bylo něco jiné. Vítka Němce jsem do slova přibil na kříž a vracím mu porážku i s úroky, kdy dávám mat v 12 tazích. Mirek remizoval se Zdeňkem Molíkem z TJ Znojmo. Po Mirkovi na Jakuba Holíka nestačil ani Ivan a vzdal. Štěpán v divoké partii prohrál s Pavlem Jordánem z GPOA Znojmo. Vláďa poráží velmi nepříjemného domácího Ladislava Holienku.

Vítězem HAIVA CUPU se stal podle očekávání Daniel Gajdoš z Sk Bystrc Oilers. Na druhé místě se umístil Josef Skalník TJ Slovan Ivančice. Na třetím místě skončil Jan Píše ze Spartak Adamov.

Z Třebíčské výpravy se nejlépe umístil Miroslav Michálek , který obsadil 13. místo. Další umístěný byl Vladimír Benda, který obsadil 16. místo. Já jsem obsadil 17. místo. Ivan Kovács se umístil na 21. místě. No a nejmladší z výpravy Štěpán Škarvada obsadil 36. místo. V Třebíči po tomto turnaji určitě vládne spokojenost a turnaj se dá považovat za úspěšný.

Všem, co tento článek dočetli, upřímně gratuluji. Další článek v budoucnu.

Aktualizováno Neděle, 24 Listopad 2019 23:15  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...