Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Saunování ve Velké Bíteši

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Ve 2. kole krajské soutěže jsme zajížděli do Velké Bíteše. Uvítala nás hora sněhu, za kterou jsou schovány malé nenápadné dveře z boku budovy sauny, kde mají místní šachisté klubovnu. Sníh pochází z ledové plochy přilehlého zimního stadionu, odkud ho vyvážejí ven na parkoviště.

To bylo poslední ochlazení před zápasem. Brzy nám začalo být ale pořádné horko. Bohužel, nepříjemné teplo začalo být nejdříve mně. Přehlédnutí toho, že mi soupeř vezme dámu, je možná omluvitelné v bleskových partiích, ale ne ve vážné. Podařilo se mi díky 2 jezdcům ještě získat věž, ale útoku dámy se nedalo odolat. Šilhan – Kovács 1:0.

Na vedlejší 4. šachovnici zkušený pan Kincl nabízel Radkovi Kulovanému remízu už v 15. tahu, ale na přímluvu domácího kapitána ještě hrál dál.  Partie zanedlouho stejně skončila remízou. Odebrali jsme se tedy do restaurace na kafe, zatímco naši kolegové se při zvyšující teplotě v hlavní hrací místnosti (skutečně je celá obložená dřevem a je velmi malá, takže připomíná saunu, která je o patro výše) snažili urvat nějak celý bod.

Další partie skončila remízou na 2. šachovnici, kde se na tomto výsledku dohodl Rosťa Štork s domácím kapitánem Ladislavem Vojtěchem.

Zajímavě se vyvíjela situace na 7. a 8. šachovnici, které byly ve vedlejší místnosti. Miloš Klempar ve svém druhém zápase  po návratu k aktivní šachové   výměně dam dovedl svoji partii s bítešským Kučerou k remíze. Na 8. šachovnici bojoval nováček Tonda Hruška s Radkem Bártou a partie se vyvíjela pro něj dobře. Bohužel si bude muset zvykat na neúprosné šachové hodiny a své partie zrychlit. Ke konci časového limitu mu zůstal blokovaný střelec a partii prohrál. Okolo dvanácté se hrály ještě tři partie.

Na 6. šachovnici hrál Pavel Novák s domácím Janem Zemanem. Do 30. tahu si vedl lépe a jeho pozice byla nadějná. Poté však neodolal soustředěnému tlaku dámy s jezdcem, jeho pozice se zhroutila a musel partii vzdát.

Na 3. šachovnici hrál Mirek Michálek s domácím Nedomou svoji už 3. partii a po předchozích 2 remízách byla tato partie také dlouho remízová.

V koncovce však přišel o 3 pěšce a partii musel vzdát.

Poslední partii dohrával v pozici jedničky našeho týmu Tomáš Zelený na 1. šachovnici s domácím Janem Gubášem. Vyrovnanou partii dovedli skoro po 4 hodinách hry také k remíze.

Celkový výsledek 6 : 2 pro domácí byl pro nás studenou sprchou srovnatelnou se studeným bazénkem v sauně o patro výše.

Aktualizováno Neděle, 24 Listopad 2019 23:12  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...