Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Za Hliníkem znovu a opět… Stále neviděn

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

V neděli 1. prosince jsme vyrazili s družstvem B do Humpolce. Naše sestava ve složení 1. Tomáš Zelený,2. Rosťa Štork, 3.Miroslav Michálek, 4. Alois Pokorný, 5. Ivan Kovács , 6. Pavel Novák, 7.Vladimír Benda a 8.Tonda Hruška dávala naději na dobrý výsledek. Ovšem sestava Humpolce zejména na prvních 4 šachovnicích v čele s Robertem Pavlíčkem s ELO 1993 a dalšími 3 hráči s ELO kolem 1900 budila respekt.

Já jsem hrál na páté se zkušeným Viktorem Rozvodou. Od zahájení mě bílými tlačil  ve snaze získat navíc pěšce. Prvního jsem ubránil, ovšem druhého jsem pokryl nešťastně  a po napadení jsem přišel o figuru.Po hodině a 10 minutách bylo hotovo a partii jsem vzdal. Mezitím rozehrál výtečnou partii Rosťa Štork s mladým Janem Ptáčkem , kterému nedal šanci a za dvě hodiny ho porazil. Na sedmé šachovnici měl Láďa Benda partii rozehranou do uzavřené pozice se sedmi pěšci a partie vypadala minimálně remízově, kdy výhodou pro něj byli dva jezdci proti dvěma střelcům.Bohužel, soupeři Ptáčkovi seniorovi se podařilo střelcem prorazit obranu a partii vyhrát.

Na osmé šachovnici hrál Tonda Hruška s panem Kohoutem , kdy při mohutných výměnách se mu podařilo  získat věž a partii vyhrát

O vítězství v zápase se rozhodovalo  ve dvou dlouhých partiích na 1. a 3 šachovnici. Mirek Michálek s mladým a silným Jiřím Klubalem hráli dlouho i s rizikem časové tísně, kdy bílý nabídl výměnu dam. Mirek si už před zápasem stěžoval ,že asi odehraje celou sezónu s černými, ale v partii mu to ani nevadilo . Skvělým tahem, kdy umístil obě svoje věže na 1. soupeřův řádek umožnil postup svého krajního pěšce do dámy a  soupeř vzdal. Vedeme 4 : 3.

V partii prvních hráčů obou mužstev došlo k ostrému boji. Robert Pavlíček na Tomáše Zeleného tlačil a útočil na jeho odkrytého krále. Tom ustál těžký tlak a získal dvě figury a partii vyhrál.

Vítězství 5:3 v Humpolci je potřebné ocenit nejen pro pěkný výsledek ,ale i pro zodpovědný přístup všech hráčů s těžkými soupeři a také bodový zisk na prvních 4 šachovnicích, který byl pro výsledek zápasu rozhodující.

Vzhledem k mojí krátké partii se mi také podařilo zkontrolovat rekonstrukci humpoleckého parčíku s pamětní deskou přistěhovalci Hliníkovi, kterou mu věnovali jeho spoluobčané.V rámci pěkné inovace  ní přesadili také švestku z Hujerovy zahrádky. Můžeme si nabídnout, ale už tam žádná nebyla a také Hliníka jsem nepotkalSmile.

Aktualizováno Úterý, 10 Prosinec 2019 15:04  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...