Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Vánoční dárek v posledním zápase letošního roku

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

ŠK Caissa B – Gambit Jihlava C  5 ½ : 2 ½    15.12.2019

Aby bylo jasno. Nikdo nám nic nedaroval…. J Darovali jsme si ho sami. A to v podobě vítězství nad Jihlavou C 5 ½ : 2 ½  bez jediné prohry. O výhru se zasloužili svými výhrami Mirek michálek , Alois Pokorný a Tomáš Loucký, ale také remízy byly důležité a zasloužené…

Jako první končila partie Rosti Štorka s Alešem Vondrou. Rosťa sám nazval svoji pozici po hodině hry  „stísněnou“ a tak nabízenou remízu přijal.

Na vedlejší šachovnici bojoval Lojza Pokorný s panem Doškem ,kterého po zisku pěšce donutil k výměně dam a celou partii zkušeně vedl k výhře. Lojzovi se jako jedinému podařilo ze tří partií, které měly v svém průběhu podobnou pozici, podařilo prosadit postup krajního pěšce do dámy.

Po mé pravici bojoval s nestorem jihlavského šachu panem Horákem Miloš Klempar . Před zápasem se Miloš nechal slyšet, že po třech remízách v této sezóně by rád vyhrál, přesto se i v této partii se soupeřem po hodině a půl  dohodli na remíze.

Krásný obrat se podařil Tomáši Louckému na osmé šachovnici. V partii prohrával, když  soupeř Petr Procházka získal věž za střelce. Přesto se mu partii podařilo otočit, získat materiální výhodu a poté, kdy mu napadl střelcem na diagonále dvě věže, se soupeř vzdal.

V té chvíli už jsme vedli o dva body.

Partie jedniček obou družstev Tomáše Zeleného proti Jirkovi Polanskému skončila po třech hodinách také remízou a tak rozhodovalo se o osudu zápasu v posledních třech partiích.

V mé partii s kapitánem hostů Janem Divišem se potvrdilo, že lepší výkon podávám  v partii, kdy prohrávám. Bohužel jsem znovu špatným krytím figur přišel o pěšce, takže jsem znovu dotahoval. Partie trvala přes tři hodiny a při výměnách se mi podařilo ztrátu pěšce dohnat. Snažil jsem se v závěru  prosadit postup pěšce do dámy, ale bohužel jsem měl střelce opačné barvy než bylo proměnné pole a tak jsme se dohodli na remíze.

Mirek Michálek se dočkal a poprvé v sezóně měl bílé figury. Svoji partii s panem Bílkem hrál velmi dobře takticky a po zisku pěšce  ji dovedl  po třech a půl hodinách  k vítězství.

Poslední partii dohrával Radek Kulovaný s jihlavským Fr. Kameníkem. V partii dospěli ke stavu 7 pěšců a dvou věží proti sobě. Partie se vyvíjela remízově, i když v závěru štěstí mohlo přiklonit na obě stranám. Nakonec v nejdelší partii dne soupeř také zjistil ,že neprotlačí svého krajního pěšce do dámy a tak partie skončila po 4 hodinách a půl remízou.

Aktualizováno Pondělí, 16 Prosinec 2019 18:01  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...