Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Gambit Jihlava C - ŠK Caissa Třebíč B - 6 : 2 Béčko v úvodu krajské soutěže prohrálo v Jihlavě.

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Hurá! Šachová sezóna se zase pomalu rozjíždí a naše Béčko na úvod soutěže zajíždělo na půdu nedaleké Jihlavy, která postavila kompletní základ a měla tedy velmi silnou sestavu. Čekal nás oříšek tedy již v prvním kole. Přijeli jsme o třicet minut dříve, tak jsme si půlka výpravy ještě prošla náměstí. A v 10 hodin jsme již na místě a můžeme začít.

 

Jako první dohráli své partie kapitáni na 5-té desce. Ivan Kovács čelil Jiřímu Bajerovi, který na našeho hráče spustil Birdem (1. f4). Ivan se skvěle bránil, poměnil pár lehkých figur, ale soupeř v pozdější fázi ukázal svou sílu, kdy po volném B sloupci proniknul věžemi a dámou a to se ukázalo, jako fatální, kdy Ivan přehlédl vazbu a po ztrátě třetího pěšce partii vzdal. 1:0

 

Neuběhlo ani pět minut a bylo dohráno i na 7-mé desce, kde hrál náš Lukáš Bachan, který se vrátil do klubu po 5 letech a čelil Miroslavu Bílkovi. Partie se do 15.tahu vyvíjela slibně, jenže přišlo soupeřovo smrtící Dh5 a v podstatě bylo po partii. Lukáš ještě pár tahů odehrál, ale po vidličce jezdce na krále a věž náš hráč vzdal. 2:0

 

V dalších několika minutách mi můj soupeř na 6.desce Pavel Strnad nabízí v 18. tahu remízu. Rozehráli jsme Královskou Indickou a po několika tazích jsem usoudil, že nějak lépe nestojím. Chvílemi jsem váhal, ale vzhledem k síle soupeře a vývoji jsem remízu vzal. 2,5:0,5.

 

Další remíza přišla na 8. desce, kde se k aktivní činnosti vrátil po 13 letech František Palát, který hrál proti Karlu Doškovi. Partie se vyvíjela zajímavě, překlápěla se z jedné strany na druhou. Náš hráč byl v koncovce o pěšce kratší, ale soupeř svou chybou pěšce vrátil a bylo tedy jasné, že i zde skončí partie bez vítěze. 3:1 a vypadá to s námi nedobře.

 

Další dohraná partie přišla na 4. desce, kde hrál Alois Pokorný, který čelil Sicilce Jaromíra Kampase. Partii jsem sledoval a vypadá v úvodu slibně, ale soupeř proniknul svými pěšci po středu a když Lojza musel odevzdat střelce, byl rázem bez figury a to nemohlo dopadnout dobře. Po pár sekundách se vše potvrdilo a již jsme prohrávali 4:1 a první body jsou již hodně daleko.

 

Na 3. desce hrál Rosťa Štork proti Jiřímu Polanskému. Ukázalo se, že Rosťa poslední dobou piloval oblíbený Budapešťský gambit. Rosťa v zahájení nechyboval a hrál přesně. V pozdější fázi ovšem Rosťa zahrál nepřesně, což mi i sám řekl a rázem se jeho partie vyvíjela jinak a nabídl soupeři remízu, který ji po 15 minutách váhání nakonec vzdal a je tedy jasné, že body zůstanou Jihlavě. 4,5:1,5

 

Na 1. a 2. desce se již hrálo tedy za rozhodnutého stavu. Na druhé šachovnici dohrával Standa Mezlík s domácím talentem Filipem Zedníčkem. Partie zde skončila po třech hodinách remízou. Na první šachovnici v souboji lídrů hrál Vláďa Uher proti Zdeňkovi Kalouskovi a bohužel i zde se nezadařilo, když náš hráč prohrál a stanovilo se tedy konečné skóre 6:2.

 

První kolo tedy nedopadlo podle našich představ, ale již v druhém kole bude šance na reparát, protože do Jihlavy zajíždíme podruhé, ale tentokrát proti mužstvu ''D''. Věřme tedy, že se zadaří příště lépe.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...