Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

ŠK Caissa Třebíč - TJ Žďár nad Sázavou C 5: 0 Céčko ve druhém kole Regionální soutěže zničilo Žďár

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ve 2.kole Regionální soutěže naše Céčko hostilo Žďár nad Sázavou. V tomto zápase jsme chtěli uspět, protože jsme rozhodně nebyli bez šance, uhrát nějaký bodový zisk. Vzhledem k tomu, že hosté přijeli o 40 minut dříve a my jsme teprve přijeli, tak se hosté s chutí připojili k nachystání hrací místnosti. A protože jsme v 8:35 byli všichni, tak jsme se po domluvě všichni dohodli, že můžeme rovnou začít, čili jsme začali dříve.

Jako první skončila partie na 4.šachovnici. Náš Lukáš Bachan hrál černými proti benjamínkovi Jaroslavu Špačkovi. Náš hráč měl radost, když soupeř zahrál e4 a mohl zahrát svou oblíbenou Skandinávskou. Do střední hry se hrálo vyrovnaně, ale soupeř po Sxa7 ztratí figuru a Lukáš si již partii zkušeně pohlídá a vedeme 1:0.

Neuběhly ani tři minuty a dohrává i Kamil Svoboda s mladším z bratrů Zelenkových, Adamem na 3.šachovnici. Partie dospěla do koncovky, kde byly na obou stranách věže a lehká figura. Soupeř ovšem spáchá rozhodující chybu a to již Kamil dovede do vítězného konce a zvyšujeme vedení na 2:0.

 

Další dohraná partie byla na 2.šachovnici, kde jsem hrál já černými a můj soupeř byl Petr Sem. Hrál jsem černými Sicilku a měl jsem v úvodu dobrý pocit, že jsem zahájení sehrál dobře. Ve střední soupeř ovšem zahrál nepřesnost a daruje mi pěšce. V dalších tazích získávám pěšce dalšího a když si soupeř nechá dát vazbu na dámu a věž, tak partii vzdal a já tedy posílám tým do vedení 3:0, což nám zajišťuje 3 body.

Za rozhodnutého stavu dohrává Michal Dobrovolný s Vojtou Závorkou na 5.šachovnici. Při Královské Indické stál v zahájení soupeř, měl kompenzaci a pěšce navíc. Jenže soupeř ve střední hře spáchal hrubku, našemu hráči se figury rozehrály a po ztrátě figury to jinak dopadnout nemohlo. Stav 4:0.

A jak již bývá tradicí, poslední na 1.šachovnici dohrává Vláďa Benda se starším z bratrů Zelenkových, Petrem. Partie se vyvíjela do střední hry zajímavě, kde vznikla ve středu a na královském křídle zablokovaná pozice. Chvílemi to vypadalo na remízu, ale Vláďa to nechtěl pokazit a přece jen se mu povedlo proniknout a po zisku materiálu nakonec stanovil konečný stav 5:0.

V tomto kole to byla krasojízda. Porážíme Žďár jasně 5:0 a po druhém kole jsme zatím na prvním místě společně se Sokolem Jámy. V dalším kole jedeme do Bystřice nad Pernštejnem.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...