Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

TJ Náměšť nad Oslavou D - ŠK Caissa Třebíč C 3:2 Lekce od sester Šťávových Céčku body nepřinesla

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

V pátém kole zajíždělo naše Céčko na půdu Náměště nad Oslavou, kde jsme se střetli s místním déčkem, které má v základu spoustu mladých talentů. Cestovali jsme do Náměště s vědomím, že jsme první a chtěli jsme tam i zůstat. Nečekalo nás ale určitě nic jednoduchého. Pochopitelně.

5.šachovnice (0:1) - Jako první dohrál Lukáš Bachan, který hrál černými proti benjamínkovi Stanislavu Čechovi. Lukáš hrál svoji oblíbenou Skandinávskou, z čehož mě l radost. Ve střední hře získal náš hráč materiální převahu, kterou si dokázal pohlídat až do konce a získává první bod.

3.šachovnice (1:1) - V další partii bohužel Jonáš Tankó nechal viset věž, kterou jeho soupeřka Lucie Šťávová nepohrdla a do konce partie si už dělala prakticky, co chtěla a dokázala pro svůj tým srovnat.

4.šachovnice (1:2) - Miloslav Klempár v souboji s Valentýnou Kavanovou přešel do střední hry, kde měl chvílemi pocit, že chytl soupeřce dámu. Ta mu ale Milošovi nedala za pravdu a muselo se po výměnách do koncovky, kterou už měl, ale náš hráč vyhranou a náš tým opět vede.

2.šachovnice (2:2) - Další partie skončila v souboji Pavla Nováka a Markéty Šťávové, která měla 100% úspěšnost v lize. Ve střední hře stál náš hráč lépe v domnění, že soupeřce chytne věž. V pozdější fázi si ale soupeřka mazaně počíhala a náš hráč měl problém s vazbou střelce na dámu. Z toho ještě vybruslil, ale soupeřka věděla, že po výměnách bude mít lepší pozici. Tu potvrdila a srovnala na 2:2! Partie zde: http://www.chesstalker.com/cs/6NK4HmOnZpfe

1.šachovnice (3:2) - Musela rozhodnout partie mezi Vladimírem Bendou a Helenou Šťávovou. Náš hráč měl se soupeřkou pasivní bilanci 0:2 a chtěl tuto bilanci vylepšit. Partie se dostala do poměrně remízové koncovky, ale náš hráč se dopustil chyby a soupeřka chyby využila. Náš hráč tedy se svou neoblíbenou soupeřkou opět padl a to znamená, že naše Céčko poprvé prohrává. Všechny body do tabulky tentokrát zůstanou v Náměšti.

Bohužel jsme tedy díky této prohře spadli na 2.místo, protože Sokol Jámy porazili Béčko Velké Bíteše a vystřídali nás na vrcholu tabulky. A právě Béčko Velké Bíteše hostíme v dalším kole na domácí půdě.

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...